• KIBICOWALIŚMY WIŚLE ORLEN PŁOCK

          • 21 marca w Płockiej Orlen Arenie odbył się mecz Superligi Piłki Ręcznej pomiędzy Wisłą Orlen Płock a Industrią Kielce. Na trybunach zameldowali się uczniowie z naszej szkoły, którzy kulturalnym i żywiołowym dopingiem wspierali drużynę gospodarzy. Mecz zakończył się jednak zwycięstwem szczypiornistów z Kielc 34:29. 

            Wszyscy dobrze się bawili, a w drodze powrotnej wymieniali się opiniami na temat gry dwóch najlepszych w Polsce drużyn piłki ręcznej.

          • KANGUR MATEMATYCZNY

          • 21 marca odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny".

            Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich. Ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez międzynarodową komisję. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Wspólna dla wszystkich krajów data oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

            W naszej szkole do konkursu przystąpiło 37 uczniów. Uczniowie startowali w czterech kategoriach: Żaczek (kl. II) – 3 uczniów, Maluch (kl. III i IV) – 12 uczniów, Beniamin (kl.V i VI) – 16 uczniów, Kadet (kl. VII) – 6 uczniów. Zadania, z którymi zmierzyli się uczniowie, wymagały logicznego myślenia, sprytu i wiedzy z zakresu matematyki. Po zakończonym konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali upominek - tangram chiński. Wyniki konkursu poznamy za kilka tygodni.  Życzymy wszystkim, aby znaleźli się na liście laureatów!

          • „MATEMATYKA KOŁEM SIĘ TOCZY, A LICZBA PI NAS NIE ZASKOCZY”

          • Pi – zwana też ludolfiną - jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Oznacza stosunek długości obwodu koła do jego średnicy. Pi, to jedyna liczba, która ma swoje święto.

            Międzynarodowe Święto Liczby Pi obchodzone jest 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi (3,14 - 14 marca).  W związku z tym dniem w naszej szkole zorganizowane były konkursy z liczbą Pi jako motywem przewodnim.

            Wyniki konkursu plastycznego, w którym główną rolę grała liczba Pi

            I miejsce: Maja Krzyżańska i Nikola Stawicka.

            II miejsce: Helena Stefaniak i Lena Tęgos

            III miejsce: Martyna Małecka i Julia Grzelak

            Wyniki konkursu  „Mistrz Pamięci”.

            Celem konkursu „Mistrz Pamięci” było zapamiętanie jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i imponującą pamięcią.

            Mistrzynią została Maja Krzyżańska, która zapamiętała aż 140 cyfr!

            II miejsce: Justyna Gradomska - 87 cyfr!

            III miejsce: Helena Stefaniak - 54 cyfry!

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • AKCJA "CZYTAMY PRZEDSZKOLAKOM"

          • We wtorek, 19 marca 2024 roku, uczniowie z klasy V pod opieką pani bibliotekarki, odwiedzili grupę czterolatków w przedszkolu. Uczniowie wspólnie z przedszkolakami przywitali wiosnę – przeczytali dzieciom opowiadania i wierszyki o wiośnie. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały tekstu o przygodach dwóch żabek, a także wspólnie z chomikiem poszukiwały pierwszych oznak wiosny. Do czytanych tekstów przygotowane zostały kolorowe ilustracje, co sprawiło, że czterolatki z ciekawością słuchały opowiadań. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i chętnie odpowiadały na pytania do czytanek. Po przeczytaniu tekstów, przedszkolaki wzięły udział w zabawach ruchowych: „Bociany na łące” oraz „Głodne żabki”. Na zakończenie zajęć, każde dziecko wybrało sobie wiosenną kolorowankę.

          • SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

          •  

            ZASADY KONKURSU:

            1. Konkurs adresowany do uczniów klas 1 – 8.

            2. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu pary dwóch różnych skarpetek.

            3. Technika wykonania jest dowolna (skarpetki można narysować, namalować, wykleić, ulepić z plasteliny itp.).

            4. Każdy uczestnik może oddać tylko jedną pracę.

            5. Prace konkursowe muszą być podpisane (imieniem, nazwiskiem i klasą).

            6. Prace należy wykonać indywidualnie i samodzielnie.

            7. Termin oddania prac – 20 marca 2024 r. (gabinet pedagoga szkolnego)

            8. Wszystkie prace konkursowe zostaną wyeksponowane na wystawie.

            9. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pochwały, a najlepsze prace zostaną nagrodzone.

            Zachęcamy do udziału w konkursie!

          • WIOSNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. TONY HALIKA WE WRZĄCEJ WIELKIEJ

          • W poniedziałek (18. 03. 2024r.) odbyły się eliminacje do konkursu ,,Mam talent”. Wzięło w nich udział 23 uczniów z klas I-VI. Zainteresowanie ze strony uczniów przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Uczestnicy zaskoczyli nas różnorodnością swoich talentów, m.in. taniec, śpiew, recytacja, pokaz sztuk walki, gra na instrumencie, rap, zdolności manualne. Jury, w którego skład wchodziły: p. Dyrektor Arleta Lewandowska, p. Alicja Dąbrowska, p. Dorota Ciuraj i p. Wioletta Grabowska- Paćko miały ogromny dylemat w wyborze reprezentantów powyższego konkursu, którego uczestnicy pokażą swój talent podczas apelu z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

          • PAMIĘTAMY

          • 11.03.2024 r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach 82. Rocznicy Pierwszego Transportu Ofiar Holokaustu przez Powiercie do Obozu Zagłady Kulmhof  w Chełmnie nad Nerem, które miały miejsce w Powierciu przy Głazie Pamięci.

            Helena Stefaniak  wyrecytowała wiersz  „Pociągi śmierci”, a delegacja złożyła kwiaty oraz zapaliła znicze.

            W ten sposób oddaliśmy hołd ofiarom  II wojny światowej, które zginęły w Obozie w Chełmnie i innych obozach zagłady.

          • DZIEŃ KOBIET

          • 8 marca w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Kobiet. W przedstawieniu wystąpili uczniowie z klasy IV, VI b i VII.

            Na zakończenie uroczystości wszystkie kobiety zostały obdarowane jabłkami i słodkim upominkiem.

          • LEKCJA TOLERANCJI

          • Od dłuższego już czasu w naszej szkole wdrażana jest integracja w nauczaniu tzw. edukacja włączająca, w następstwie tych działań uczniowie niepełnosprawni realizują swój obowiązek szkolny w placówce o powszechnym charakterze i zasięgu. W świetle tych postępowych idei szczególnie ważne staje się sukcesywne kształtowanie u dzieci i młodzieży pozytywnych postaw społecznych, pozwalających osobom niepełnosprawnym czuć się dobrze w ogólnodostępnym środowisku edukacyjnym. Pierwszego marca b.r. mieliśmy przyjemność gościć panią Monikę Kujawską terapeutę osób z Autyzmem, prywatnie rodzic dziewczynki z Zespołem Downa. Pani Monika poprowadziła zajęcia z klasą IV i V w celu kształtowania u uczniów postaw tolerancji, akceptacji i szacunku wobec niepełnosprawnych kolegów. Uczniowie zdobyli niezbędną wiedzę na temat sposobu traktowania dzieci z dysfunkcjami.

            Jeszcze raz dziękujemy pani Monice za współpracę i owocną lekcję.

          • ZAKOŃCZENIE PÓŁKOLONII

          • Pobytem w Termach w Uniejowie zakończyliśmy tegoroczne półkolonie. Mamy nadzieję, że dla wszystkich uczestników był to mile spędzony czas, który długo będą dobrze wspominać. Szczególne podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Koło - Pana Mariusza Rybczyńskiego, Rady Gminy w Kole oraz Pełnomocnika Wójta Gminy Koło ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii Pani Sylwii Barańskiej, dzięki których wsparciu półkolonie miały tak atrakcyjną dla dzieci formę.

          • PÓŁKOLONIE DZIEŃ 3

          • Za nami dzień pełen wrażeń. Dziś wybraliśmy się do Park Trampolin Jump Heaven. Na miejscu zadbaliśmy o naszą kondycję fizyczną i dobry humor. Kadra instruktorów zadbała o nasze bezpieczeństwo oraz zainspirowała nas do zabawy i sportu.

          • PÓŁKOLONIE ZIMOWE

          • W okresie od 12 do 16 lutego 2024 roku w naszej szkole odbywają się półkolonie zimowe. Pierwszy dzień minął nam na zabawach integracyjnych i taneczno - ruchowych. Pełni entuzjazmu i radości z dzisiejszych przeżyć, z niecierpliwością oczekujemy kolejnych nadchodzących dni.

          • BAL KARNAWAŁOWY

          • 8 lutego uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w zabawie karnawałowej, której motywem przewodnim były WALENTYNKI. Uczestnicy mogli się przebrać za znane pary. Na bal przybyli: Barbie  z  Kenem, Babcia z Czerwonym Kapturkiem, Bolek i Lolek, Diabolina z Diabłem,  Shrek z Kotem w butach,  Agenci oraz wiele innych postaci bajkowych i filmowych.  Zabawa taneczna była przeplatana konkursami przygotowanymi przez poszczególne klasy. Cała społeczność szkolna  bawiła się wyśmienicie.  Był także czas na ciepły posiłek. Nie zabrakło również pączków  jak na tłusty czwartek przystało.

          • DZIEŃ OTWARTY

          • 6 lutego 2024 r. naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki, które od września rozpoczną swoją szkolna przygodę . Dla najmłodszych, była to okazja do zobaczenia, czym zajmują się starsze dzieci i jak wygląda środowisko szkolne. Przedszkolaki powitani zostali piosenką "Witajcie w naszej bajce" w wykonaniu nauczycieli i uczniów. Wysłuchali również występów muzycznych uczniów z klas V - VII. Następnie dzieci oprowadzane przez nauczycieli zobaczyły sale lekcyjne, w których prowadzone są lekcje, bibliotekę, salę gimnastyczną, na której czekała sportowa niespodzianka zarówno dla dzieci jak ich rodziców. Podczas wizyty w szkole dzieci mogły spotkać się z nauczycielami i uczniami, co pozwoliło im zobaczyć, że szkoła to miejsce pełne życzliwości i przyjaznych osób. Mogły zadawać pytania i dowiadywać się więcej o tym czego mogą się spodziewać już za kilka miesięcy.

          • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

          • Przed feriami  uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kole.  Podczas  spotkania  poruszane były zagadnienia związane z bezpieczeństwem  na drodze, w domu, w Internecie i podczas zimowego wypoczynku oraz  przypomniano jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia oraz cyberprzemocy. Panowie policjanci przedstawili te zagadnienia w bardzo przystępny i interesujący sposób poprzez zajęcia praktyczne, prezentację filmików edukacyjnych oraz pogadankę.

             

          • LEKCJE WYJAZDOWE

          • 5 lutego 2024 roku uczniowie z klasy V oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w lekcjach: przedsiębiorczości w Ludowym Banku Spółdzielczym oddział w Kole, samorządności w biurze senatora Leszka Galemby i w Starostwie Powiatowym oraz lekcji ekologii w Rejonowym Związku Spółek Wodnych i w Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji.

            Serdecznieprzyjęli nas: Senator RP pan Leszek Galemba, Wicestarosta Kolski pan Sylwester Chęciński,Dyrektor Spółdzielczego Banku w Strzałkowieoddział w Kole pan Andrzej Paprocki, Dyrektor Ekonomiczno-Finansowy MZWiK w Kole pan Krzysztof Bąkowski oraz Kierownik Rejonowego Związku Spółek Wodnych pan Jan Puszczyk.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej
      • 63 2615709 605 132 528
      • Szkoła Podstawowa im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej Wrząca Wielka 124 62-600 Koło woj. wielkopolskie Poland
      • https://www.facebook.com/sphalikwrzacawielka
  • Galeria zdjęć

      brak danych