• LEON OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY

• Uczniowie klasy I oraz  II uczestniczyli we wiosennej edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego  LEON. W konkursie udział wzięło 18 uczniów. Celem konkursu była chęć sprawdzenia swoich umiejętności oraz zdrowa uczniowska rywalizacja.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego  LEON:

Matematyka klasa 1:

Dec Filip                                          Laureat  2 miejsce

Szurgot Zofia                                    Laureat  2 miejsce

Lewandowska Kornelia                       Laureat  4 miejsce

Karykowski Jakub                              Laureat  5 miejsce

Wiśniewska Weronika                        Laureat  5 miejsce

Szczesiak Łucja                                 Laureat  7 miejsce

Antkiewicz Alan                                 Laureat  10 miejsce

Gwiaździńska Wiktoria                        14  miejsce

Tański Rafał                                      15  miejsce

Wiśniewski Krzysztof                          15  miejsce

Grzybowska Amelia                            19  miejsce

Sztuba Kornelia                                 21  miejsce

Zintegrowane Sprawności klasa 1:

Stefaniak Antonina                             Laureat 2  miejsce

Karykowski Jakub                               Laureat 4  miejsce

Wiśniewska Weronika                          Laureat 4  miejsce

Gwiaździńska Wiktoria                         Laureat 8  miejsce

Szczesiak Łucja                                   15  miejsce

Matematyka klasa 2:

Dec Karol                                          Laureat 3  miejsce

Śmigielski Filip                                   Laureat 5  miejsce

Kalinowski Szymon                             Laureat 9  miejsce

Zagozda Iga                                      Laureat 9  miejsce

Grabowski Daniel                                13  miejsce

Gratulujemy super wyników i zapraszamy do kolejnych edycji.

• Akademia Bezpiecznego Puchatka

We wrześniu 2021 r. nasza szkoła  oraz klasa I została zgłoszona do programu:   „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Jest to  program edukacyjny, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów.

W związku z tym przeprowadzone zostały działania mające na celu pełną realizację programu, m.in.: spotkanie z policjantami oraz pracownikami ITRD, przybliżenie dzieciom tematyki związanej z bezpiecznym korzystaniem z dróg, przekazanie  materiałów oraz  wiedzy  związanej z przydatną dla nich tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności, spotkanie z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej, zapoznanie z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętności posługiwania się telefonem w sytuacjach zagrożenia.

Uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie, który obejmował 12 pytań w takich aspektach jak: bezpieczeństwo w domu, w szkole i w drodze do szkoły, bezpieczeństwo w Internecie a także w relacjach z rówieśnikami oraz osobami dorosłymi, których nie znają. Test składał się z formy pisemnej i ilustracji. Dzieci mogły również odsłuchać pytań, czytanych przez lektora. Był testem wyboru, gdzie tylko jedna odpowiedź była prawidłowa. Po zakończeniu Testu dzieci otrzymały informację, ile poprawnych odpowiedzi wybrały. Test miał nie tylko sprawdzać wiedzę, ale również uczyć.

Po zakończonych działaniach wypełniona została ankieta dotyczącą realizacji programu. Szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w   programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, natomiast dzieci dyplomy.