12 stycznia uczniowie klas VI – VIII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Wycieczka rozpoczęła się wczesnym rankiem, a jej pierwszy punktem była Żelazowa Wola.
Zwiedziliśmy tam dworek – dom najwybitniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina, a także podziwialiśmy przepiękny park, w którym cicho rozbrzmiewała muzyka słynnego kompozytora.
Następnie wybraliśmy się do Sejmu RP, po kontroli pirotechniczno – radiologicznej, udaliśmy się z przewodnikiem do głównej sali obrad – na galerię dla publiczności, gdzie mogliśmy przez chwilę posłuchać przemówień obradujących posłów. Od przewodnika usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji na temat historii Sejmu oraz zasad jego funkcjonowania. Zwiedzanie Sejmu było możliwe dzięki zaproszeniu Posła RP Pana Leszka Galemby.
Po wyjściu z Sejmu pojechaliśmy autokarem do Muzeum POLIN – Muzeum Historii Żydów Polskich.
Naszym celem było obejrzenie ekspozycji stałej poświęconej historii mniejszości żydowskiej w Polsce. Interaktywne zwiedzanie pozwoliło uczestnikom odbyć swoistą podróż, która rozpoczęła się w średniowieczu, a zakończyła w XXI wieku.
Po wizycie w muzeum przyszedł czas na posiłek w restauracji Mc’Donalds.
Ostatnim punktem naszej wycieczki był Królewski Ogród Świateł w Wilanowie. Uczniowie mogli podziwiać świetlne iluminacje zdobiące ogrody pałacu króla Jana III Sobieskiego.
Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu. Wycieczkę zaliczamy do udanych. Pogłębiliśmy naszą wiedzę ... a słoneczna pogoda była wspaniałym dodatkiem do naszej przygody!