• Lekcja otwarta klasa III

        • Konspekt zajęć z edukacji wczesnoszkolnej dla klasy III

          z udziałem rodziców

           

          Temat dnia: „Gazeta Przyjazna” - architektura

          Klasa: III

          Data: 13.05.2019r.

          Cel ogólny: zapoznanie uczniów z zawodem architekta oraz z architekturą Polski i świata.

          Cele operacyjne

          Uczeń:

          • czyta na głos tekst, uwzględniając interpunkcję;
          • układa pytania do tekstu;
          • wymyśla atrybuty architekta oraz przekazuje ich nazwy za pomocą gestów;
          • rozszyfrowuje siedem cudów świata;
          • wyszukuje w internecie miejsca, gdzie znajdują się poszczególne budowle i wskazuje je na mapie świata;
          • rozpoznaje polskie budowle i umiejscawia je na mapie;
          • wymyśla przymiotniki które pasują do wyrazu „most”;
          • stopniuje przymiotniki;
          • układa i zapisuje zdania;
          • posługuje się linijką, centymetrem;
          • dokonuje pomiaru przedmiotów;
          • porównuje liczby;
          • współpracuje i podejmuje decyzje w grupie;
          • ogląda i interpretuje film.

           

          Formy pracy: indywidualna, grupowa, zbiorowa.

           

          Metody:

          Słowna – rozmowa, praca z książką, instruktarz;

          Oglądowa – ilustracje, film;

          Aktywizujące – praktycznego działania, burza mózgów, drama.

           

          Pomoce dydaktyczne: podręcznik, karta ćwiczeń, monitor interaktywny, laptop, tablet, klocki, kartki papieru, taśma klejąca, nożyczki, linijka, centymetr.

          Przebieg zajęć:

           

          CZĘŚĆ WSTĘPNA

          1. Powitanie dzieci.
          2. Sprawdzenie listy obecności.
          3. Przedstawienie celów lekcji.
          4. Wprowadzenie do tematu – zabawa „Poznajemy materiały architektoniczne”

           

          CZĘŚĆ GŁÓWNA

          1. „Gazeta Przyjazna” - uczniowie zapoznają się z piątym numerem „Gazety Przyjaznej” i opowiadają, jakie tematy znajdują się w tym wydaniu. Następnie chętne dzieci czytają na głos wywiad z architektem z podziałem na role.
          2. Układanie i zapisywanie pytań do architekta.
          3. Rozmowa na temat pracy architekta;
          • Czym zajmuje się architekt?
          • Kto morze zostać architektem?
          • W jaki sposób architekt przygotowuje projekt?
          1. Atrybuty architekta – burza mózgów.
          2. „Siedem cudów świata” - karty pracy - rozkodowywanie nazw budowli znajdujących się na liście siedmiu cudów świata (Wielki Mur Chiński, Petra, Pomnik Chrystusa Odkupiciela, Machu Picchu, Chichen Itza, Koloseum, Tadż Mahal). Po odkodowaniu nazw uczniowie odnajdują je  w  internecie, a następnie odszukują nazwy państw i  miast, w których znajdują się te zabytki.
          3. Niezwykłe czy zwykłe?  - Oglądanie ilustracji budowli z różnych miast Polski. Odszukiwanie tych miast na mapie.
          4. Czytanie informacji o mostach.
          5. Oglądanie filmu „Mosty w Londynie”.
          6. Kreatywnie – praca w grupach. Zadaniem zespołów jest zbudowanie mostu, nadanie imienia oraz zmierzenia jego długości i wysokości. Następnie grupy prezentują swoje mosty oraz zapisują i porównują wymiary.
          7. Wyszukiwanie w internecie wiadomości o najdłuższych mostach w Polsce i na świecie. 

          CZĘŚĆ KOŃCOWA

          1. Rundka na koniec zajęć -  „Na tych zajęciach dowiedziałam/em się, że...”.
          2. Praca domowa: uzupełnienie ćwiczenia 3 str. 74

           

           

          Prowadząca: Małgorzata Szmajdzińska

           

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej
      • 63 2615709 605 132 528
      • Szkoła Podstawowa im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej Wrząca Wielka 124 62-600 Koło woj. wielkopolskie Poland
      • https://www.facebook.com/sphalikwrzacawielka
  • Galeria zdjęć

      brak danych