• Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia obchodzimy szczególne święto – Święto Ziemi. Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. W ten sposób ludzie, którym nie były obojętne losy naszej planety, chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu oblicza Matki – Ziemi. Dołączyliśmy i my do przyjaciół naszego globu i wspólnie z nimi walczymy o nasz dom. Wyraziliśmy to poprzez apel, który odbył się w naszej szkole. W rolę aktorów wcielili się uczniowie klasy II oraz Va i Vb.  Byli wykonawcami tematycznego przedstawienia „Kogo bał się las” oraz piosenki „Ziemia – Mała Orkiestra”. Następnie ogłoszone zostały osiągnięcia w konkursie Nasza Ziemia - Nasz Skarb, a na zakończenie dołożyliśmy cegiełkę do ochrony przyrody i uczniowie każdej klasy posadzili drzewko na terenie naszego podwórka szkolnego, którym będą się opiekować. Sadzonki drzewek otrzymaliśmy ze Szkółki Leśnej Nadleśnictwa Koło.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH - PODSUMOWANIE KONKURSÓW

          • Od blisko stu lat, 23 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto ma na celu promowanie czytelnictwa i literatury oraz zwrócenie uwagi na problem związany z ochroną praw autorskich. Święto zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO.

            W naszej szkole z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich ogłoszone zostały konkursy plastyczno-literackie: „Kartka dla jubilata – Aleksandra Fredry” (kl. I-III), „Kartka dla jubilatki – Wisławy Szymborskiej” (kl. IV-VIII) oraz konkursy recytatorskie: „Fredro z humorem” (kl. I-IV), „Mistrzyni Szymborska” (kl. V-VIII). Celem tych konkursów było przede wszystkim: zachęcanie uczniów do czytania, promocja biblioteki, włączenie się w program obchodów 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej – patronki 2023 roku, włączenie się w program obchodów Roku Aleksandra Fredry – uczczenie 230. rocznicy urodzin wybitnego polskiego komediopisarza, doskonalenie zdolności artystycznych, literackich i recytatorskich uczniów.

            Wyniki konkursu plastyczno-literackiego „Kartka dla jubilata – Aleksandra Fredry” (kl. I-III):

            I miejsce – Zuzanna Witkowska (kl. III)

            II miejsce – Zazanna Junkiert (kl. III)

            III miejsce – Kacper Wróblewski (kl. III)

            Wyniki konkursu plastyczno-literackiego „Kartka dla jubilatki – Wisławy Szymborskiej” (kl. IV-VIII):

            I miejsce – Anna Stakić (kl. VIII b), Lena Tęgos (kl. V a)

            II miejsce – Maja Krzyżańska (kl. V a)

            III miejsce – Weronika Perszka (kl. VII)

            Wyniki konkursu recytatorskiego „Fredro z humorem” (kl. I-IV):

            I miejsce – Antonina Stefaniak (kl. II)

            II miejsce – Oliwia Olszewska (kl. IV)

            III miejsce – Zofia Szurgot (kl. II)

            Wyniki konkursu recytatorskiego „Mistrzyni Szymborska” (kl. V-VIII):

            I miejsce – Michalina Stasiak (kl. VIII a)

            II miejsce – Szymon Porosa (kl. VI)

            III miejsce – Lena Tęgos (kl. V a)

            Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!!!

          • SUKCES NASZEGO UCZNIA W POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM "NIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ"

          • Dnia 20 kwietnia 2023 r., w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole odbył się konkurs recytatorski „Niektórzy lubią poezję”, zorganizowany przez Filię dla Dzieci PiMBP w Kole w Roku Wisławy Szymborskiej, w 100. rocznicę urodzin poetki. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy VI – Aleksandra Buczek oraz Szymon Porosa.

            Konkurs adresowany był do uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych Koła i powiatu kolskiego. Do konkursu zgłoszono 18 uczestników ze Szkół Podstawowych w: Drzewcach, Chełmnie, nr 1 w Kłodawie, nr 1 w Kole, nr 4 w Kole, Ponętowie Górnym Drugim, Powierciu, Ruszkowie Pierwszym, Sokołowie, Wrzącej Wielkiej. Konkurs odbył się w kategorii – klasyczna interpretacja głosowa tekstu (recytacja). Repertuar obejmował dwa wiersze noblistki: wybrany przez uczestnika konkursu oraz organizatora – „Wielkie to szczęście”.

            Celami konkursu były: upamiętnienie i przybliżenie twórczości Wisławy Szymborskiej, upowszechnianie wśród młodzieży poezji i kultury żywego słowa, umożliwienie zdolnym uczniom autoprezentacji, promowanie Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Komisja konkursowa, której przewodniczyła nieoceniona pani Henryka Jurkiewicz, dokonała oceny według następujących kryteriów: dobór repertuaru (dopasowanie wierszy do możliwości wykonawczych uczestnika), głosowa interpretacja tekstu, kultura żywego słowa, ogólny wyraz artystyczny.

            Konkurs stał na wysokim poziomie, a uczeń naszej szkoły – Szymon Porosa zajął II miejsce, co jest dużym osiągnieciem. Gratulujemy!!!

          • Czas na zmiany... już niedługo przerwy na świeżym powietrzu!

          • Przy szkole zmiany, zmiany, zmiany!

            Szykujemy miejsce, w którym dzieci będą mogły bezpiecznie spędzać przerwy międzylekcyjne. Świeże powietrze to jest to! Jak zawsze możemy liczyć na pomoc naszej Gminy (Pana Wójta Mariusza Rybczyńskiego) i dzielnych druhów z OSP Wrząca Wielka. Serdecznie dziękujemy!!!

          • DZIEŃ ZDROWIA

          • 14 kwietnia w Naszej szkole obchodziliśmy uroczyście 75- lecie WHO, Dzień Zdrowia oraz Dzień Służby Zdrowia. Mieliśmy możliwość dowiedzieć się czym zajmuje się organizacja WHO, ile dobrego dla Nas robią pracownicy Służby Zdrowia oraz obejrzeć przedstawienie pt. "Jak dbać o zdrowie ". Na koniec został roztrzygniety konkurs "Warzywno-owocowe stworki", który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

          • ŚWIĘTA WIELKANOCNE

          • W środę 5 kwietnia w naszej szkole, odbył się montaż słowno - muzyczny, który wprowadził całą społeczność szkolną w tematykę paschalną związaną ze Świętami Wielkanocnymi.

            Na koniec Pani dyrektor złożyła życzenia całej społeczności szkolnej.

          • TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

          • 4 kwietnia nasza szkoła była gospodarzem gminnych rozgrywek Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

          • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

          • Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego nastroju, miłych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz "Wesołego Alleluja”! życzą: Dyrekcja, Nauczyciele oraz Pracownicy Obsługi.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

          • „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać”

            Antoine de Saint-Exupéry

            2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko. Przedstawiona została prezentacja wyjaśniająca jak funkcjonują i odbierają świat osoby z autyzmem. Odbyła się pogadanka, wspólny taniec. Uczniowie klasy VIII A wzięli udział w Przemarszu Ulicami Miasta Koła „BĄDŹ OTWARTY. TYLKO BARDZIEJ”. Uczestniczyliśmy w uroczystej gali podsumowującej działania na rzecz osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

            Chcemy w ten sposób dodać Wam skrzydeł KOCHANI PRZYJACIELE!

             

          • Przedświąteczna zbiórka żywności

          • W przedświątecznej zbiórce żywności ogółem zebrano 131,62 kg produktów żywnościowych. W akcji udział wzięło 177 uczniów  klas I-VIIII.  Produkty  odebrali pracownicy GOPS Koło. Będą one rozdysponowane wśród rodzin mających trudną sytuację finansową.Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z Bankiem Żywności w Koninie i uczestniczy w w/w akcji.

             

            Dziękujemy  i zapraszamy za rok.

          • GIGA LAURKA DLA STRAŻAKÓW I LEŚNIKÓW

          •  

            Uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej  akcji

            „Laurkadla Strażników Lasów”. Przedmiotem akcji było wykonanie pracy z

            okazji Dnia Strażaka i Dnia Leśnika.Z nadesłanych prac zostanie utworzona

            Giga Laurka dla Strażników Lasów. Kartka ta zostanie rozesłana do placówek

            StrażyPożarnej (4 maja Dzień Strażaka) i Nadleśnictw (5 maja Dzień Leśnika)

            na terenie Polski. Giga Laurka dla Strażników Lasów zostanie zamieszczona na

            stronie www.straznicylasow.pl

          • SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

          • SPOTKANIE Z DIETETYKIEM w klasie  II  dnia 30 marca 2023 r.

             

            Dziękujemy p. Marcinowi Lewandowskiemu za bardzo ciekawe zajęcia z doradztwa zawodowego oraz przygotowanie bogatych materiałów dydaktycznych w celu przybliżenia specyfiki zawodu dietetyka. Dzieci w ten sposób uzupełniły i utrwaliły swoje wiadomości na temat zdrowego odżywiania, zdobyte wcześniej podczas zajęć klasowych. Pan Marcin bardzo zaciekawił nasze dzieci swoją prezentacją i oczywiście wiedzą w tej dziedzinie. Szacunek dla naszego gościa. Czekamy na przedstawicieli innych zawodów.

          • „MATEMATYKA KOŁEM SIĘ TOCZY, A LICZBA PI NAS NIE ZASKOCZY”

          • Międzynarodowe Święto Liczby Pi obchodzone jest 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi (3,14 - 14 marca).  W związku z tym dniem w naszej szkole zorganizowane były konkursy z liczbą Pi jako motywem przewodnim. Dzisiaj przedstawiamy Wam wyniki tych konkursów.

            Wyniki konkursu plastycznego, w którym główną rolę grała Liczba Pi

            I miejsce: Laura Kubiak i Maja Krzyżańska

            II miejsce: Mateusz Starosta i Lena Tęgos

            III miejsce: Natalia Bąkowska i Weronika Perszka

            Wyniki konkursu  „Mistrz Pamięci”.

            Celem konkursu „Mistrz Pamięci” było zapamiętanie jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i imponującą pamięcią.

            Mistrzynią została Maja Krzyżańska, z klasy 5a, która zapamiętała aż 144 cyfry!

            II miejsce: Michalina Stasiak

            III miejsce: Gabriela Galęba

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach,  zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej
        • 63 2615709 605 132 528
        • Szkoła Podstawowa im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej Wrząca Wielka 124 62-600 Koło woj. wielkopolskie Poland
        • https://www.facebook.com/sphalikwrzacawielka
    • Galeria zdjęć

        brak danych