• "Śpieszmy się kochać ludzi... "
          • "Śpieszmy się kochać ludzi... "

          • ,,Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..." Pod tym hasłem w dniu 27.10.2022r.czlonkowie Koła PCK działającego przy Szkole Podstawowej im.Tony Halika we Wrzącej Wielkiej udali się na pobliski cmentarz w celu sprzątania grobów opuszczonych i zaniedbanych. Pracy było mnóstwo, ale pogoda dopisała. Zapalono znicze, które zebrano podczas zbiórki w Naszej szkole na posprzatanych grobach oraz na grobach Pracowników Oświaty i Bohaterów, którzy polegli za wolność Ojczyzny. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej akcji i przynieśli symboliczny znicz. Członkowie Szkolnego Koła PCK wraz z Opiekunem

          • PROJEKT DRZEWO GENEALOGICZNE

          • Uczniowie klasy IV na lekcjach historii pracowali metodą projektu tworząc swoje drzewo genealogiczne „Moje korzenie". Pracę zaczęli od gromadzenia zdjęć i zbierania informacji o swojej bliskiej i dalszej rodzinie, po czym przystąpili do wykonania swojego projektu według własnego pomysłu. Po zakończeniu pracy nad projektem, dzieci zaprezentowały swoją rodzinę kolegom i koleżankom z klasy. Praca przy tworzeniu drzewa genealogicznego pozwoliła dzieciom poznać swoją dalszą rodzinę oraz miejsce ich zamieszkania. Dzieci nauczyły się pięknie wypowiadać, otworzyły się, pokonały swoją nieśmiałość. Praca ta była cenną lekcją, ponieważ pomogła im zapoznać się ze swoimi korzeniami, dzieci nabrały pewności siebie, poznały historię rodziny i wiedzą skąd pochodzą, to je wzmacnia pod każdym względem. Bardzo dziękuję dzieciom i ich rodzicom za współpracę i za piękne drzewa rodowe, dla wszystkich wielkie brawa.

          • WYCIECZKA DO KINA W KOLE KLAS V

          • W dniu 19 października 2022 r. uczniowie klas V A i V B pod opieką wychowawczyń oraz pani Moniki Boła udali się do Miejskiego Domu Kultury w Kole na spektakl pt. „Chłopcy z Placu Broni” - wspaniałą, poruszającą opowieść. Dzięki genialnej grze aktorskiej uczniowie mogli przenieść się na ulice dawnego Budapesztu. Spektakl przedstawiał losy grupy chłopców, którzy z ogromną pasją, w duchu wspaniałego braterstwa toczyli największą bitwę swojego życia. Oczywiście bitwę o prawo do zabawy na placu, ale czy na pewno chodziło tylko o kawałek ziemi…? Przedstawienie przygotowane w najwyższej jakości pozwoliło na niezapomniane przeżycia.

          • Wyjazd do MDK klas I - III

          • Dnia 19 października 2022 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami, pojechali do Miejskiego Domu Kultury w Kole. Celem wyjazdu było obejrzenie przedstawienia teatralnego „Kot w butach’. Jest to jedna z najpopularniejszych opowieści dla najmłodszych, spektakl muzyczny o przyjaźni, wierze we własne siły, pogodzie ducha i o miłości. Dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń i bardzo zadowolone.

             

          • DZIECIĘCY TELFON ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

          • Przypominamy, że w sytuacjach kryzysowych do dyspozycji dzieci i młodzieży pozostaje całodobowy darmowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dzieka oraz bezpieczny czat internetowy na stronie: czat.brpd.gov.pl. Jest to miejsce dla wszystkich młodych ludzi, w którym mogą zostać wysłuchani i otrzymać pełne wsparcie specjalistów. Zachęcamy do korzystania w razie potrzeby.

          • WYJAZD DO TEATRU W ŁODZI

          • W dniu 17.10.2022r., z samego rana, uczniowie klas VIII pojechali na wycieczkę do Łodzi.

            Punktem docelowym był Teatr Powszechny i sztuka „Pomoc domowa”.  Akcja komedii rozgrywa się w Łodzi, w środowisku tzw. „ nowych elit”. W tło rodziny wplecione są perypetie Nadii – kultowej pomocy domowej. Zdradzimy, że Nadia to prawdziwy agent w spódnicy, która wszystko wie, wszystko widzi i wszystko ma pod kontrolą. Czy u nowych pracodawców uda jej się uniknąć plątania w damsko – męski galimatias? Czy zapanuje nad sercowym bałaganem swoich nowych gospodarzy? I jakie tajemnice sama skrywa?  

            Komedia ta, to podarowanie widzom chwili wytchnienia i powodu do szczerego uśmiechu, tak pożądanego podczas jesiennych, ponurych dni. A w sumie śmiechu nigdy dość. A że czasem prosto i rubasznie … . Sztuka jest komentarzem do współczesności. Pogubienie, hipokryzja, pomieszanie wartości, to tylko niektóre ze spraw, którym komediowo przyglądamy się w „ Pomocy domowej”.  Fabuła skłania do refleksji – ile jesteśmy w stanie zaryzykować i poświęcić, żeby osiągnąć cel? Czy warto udawać kogoś, kim nie jesteśmy? Gdy przedstawienie się skończyło, na sali były głośne i długie brawa dla aktorów.

            Po wyjściu z teatru wszyscy udali się na posiłek i przysłowiowy „shopping” w galerii Manufaktura. To była udana wycieczka. Towarzyszyły jaj radość, dobry humor i wrażenia po spektaklu.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

          • Nowa galeria ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO została dodana do albumu fotograficznego

            10 października pod hasłem „Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem” obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji uczniowie klas I - III wzięli udział w zajęciach o tematyce zdrowotnej, wykonali antystresowe gniotki oraz odbyli spacer w poszukiwaniu skarbów jesieni. Uczniowie klas starszych obejrzeli film o potrzebie samoakceptacji i możliwości znalezienia wyjścia z każdej trudnej sytuacji ("Cyrk motyli") oraz na temat depresji pt. "Ogarnij się". Uczestniczyli ponadto w dwugodzinnych zajęciach warsztatowych dotyczących stresu i sposobów radzenia sobie z nim, a na koniec udali się na spacer, by podziwiać piękno otaczającej przyrody i uwiecznić ją na zdjęciach w ramach konkursu "Barwy jesieni." Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z podjętych działań.

          • ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ I DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          • Tradycją naszej szkoły stało się, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest włączenie do braci uczniowskiej naszej szkoły.

            Apel z okazji ślubowania uczniów klasy pierwszej rozpoczął się przywitaniem głównych bohaterów tego spotkania oraz zaproszonych gości. Następnie pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną, podczas której zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie. Wykazali się wiedzą z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze oraz pokazali, że już w tak młodym wieku są dzielnymi patriotami. Udowodnili także, że potrafią współpracować i że nic tak nie zbliża ludzi jak wspólne dzieło.

            Po części artystycznej wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn narodowy. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, pani dyrektor Arleta Lewandowska dokonała aktu pasowania na ucznia, a wychowawczyni pani Małgorzata Szmajdzińska wręczyła pamiątkowe dyplomy. W ten sposób najmłodsi zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej. Nie obyło się też bez życzeń i upominków od zaproszonych gości oraz starszych koleżanek i kolegów.

            Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

             

            W tym dniu odbyła się także uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

            Uczniowie przygotowali część artystyczną pod hasłem „Rozmowy podczas przerwy”.

            Następnie głos zabrała Pani Dyrektor składając wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi życzenia. Nie zabrakło także życzeń i upominków od uczniów.

            Po akademii wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy I.

          • NAKRĘTKI DLA KSAWEREGO

          • 11 października w Szkole Podstawowej we Wrzącej Wielkiej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dokonali przekazania nakrętek dla Ksawerego.

            Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.             

            Liczymy na dalsze wsparcie dla absolwenta naszej szkoły.

          • KRUS

          • W październiku, w ramach współpracy i promowania działań prewencyjnych naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

            Na świetlicy szkolnej przeprowadzili wykład połączony z prezentacją multimedialną dla klas I-III, IV-V i VII-VIII na temat funkcjonowania KRUS i zasad bezpieczeństwa w gospodarstwach domowych.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

          • 7 października 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  Jest to międzynarodowa akcja, której celem jest uświadamianie,  iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. W naszej szkole w tym dniu egzaminatorzy (uczniowie klas  ósmych)  sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród chętnych uczniów. Uczniowie mieli możliwość  odświeżyć sobie tabliczkę mnożenia jak i  zmierzyć się w szkolnej rywalizacji. Do egzaminu ustnego na czas przystąpili uczniowie klas I – VIII. Tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskali ci, którzy pomyślnie zdali egzamin. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Dziękujemy uczniom, którzy dołączyli do tego wydarzenia a wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia” gratulujemy!!!

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej
        • 63 2615709 605 132 528
        • Szkoła Podstawowa im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej Wrząca Wielka 124 62-600 Koło woj. wielkopolskie Poland
        • https://www.facebook.com/sphalikwrzacawielka
    • Galeria zdjęć

        brak danych