Jak co roku 1 czerwca to dzień, w którym wszystkie dzieci – te mniejsze, a także te nieco większe, obchodzą swoje święto Z tej okazji uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się do Sali Zabaw "Smokolandia". Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną uczniów, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii. Dwie godziny szalonej zabawy w tunelach, na zjeżdżalniach i w basenach z kolorowymi piłkami minęły bardzo szybko, a nawet za szybko Zadowoleni, lekko zmęczeni, ale pełni wrażeń i emocji, wróciliśmy do szkoły.
WYJAZD DO SMOKOLANDII
- 24
WARSZTATY Z PIZZERIĄ K2
- 48
3 czerwca 2024 uczniowie klas: IV, VI a oraz VI b obchodzili Dzień Dziecka na terenie szkoły, uczestnicząc w warsztatach z wypieku pizzy.
W ich trakcie uczniowie poznali proces jej produkcji, dowiedzieli się jakie składniki są potrzebne do przygotowania, skąd pochodzi tak lubiane przez wszystkich danie. Następnie sami zamienili się w kucharzy i samodzielnie przygotowali swoją ulubioną pizzę. Wykręcali spód z pomocą pizzermana, bo to nie łatwe zadanie. Komponowali składniki i czekali na swoje dzieła. Fantazja dzieci nie zna granic.
Warsztaty sprawiły wiele radości, a samodzielnie przygotowana pizza smakowała wyśmienicie.
Była to też doskonała okazja do integracji klas i radości ze wspólnie spędzonego czasu.
WYJAZD NA PAINTBALL KLASY VII
- 17
W ramach Dnia Dziecka uczniowie z klasy 7 pojechali na Paintball. Podróż minęła przyjemnie i bezpiecznie. Na miejscu młodzież stanęła przed poważnym wyzwaniem i świetnie sobie poradziła. Po krótkim szkoleniu, dobraniu odpowiedniego ubrania, uczniowie ruszyli do boju. Czas spędziliśmy aktywnie z dużą dawką uśmiechu. Po opróżnieniu wszystkich magazynków udaliśmy się na odpoczynek przy ognisku.
WYJAZD DO KRĘGIELNI
- 15
1 czerwca to wyjątkowy dzień w roku, święto wszystkich dzieci. Uczniowie klasy V spędzili go na sportowo. Zamiast tradycyjnych lekcji uczestniczyli w zajęciach o charakterze rekreacyjno-sportowym. Nie brakowało chętnych do sprawdzenia swoich sił w grze w Kręgle w kolskiej kręgielni „czwórkabowling.pl”. Wspólny posiłek okazał się kolejnym elementem integracji. Każdemu dopisały: energia i dobry humor a rywalizacja zgodnie z zasadami „fair-play” wzbudziła ogrom pozytywnych emocji. W tym wyjątkowym dniu nie było wygranych i przegranych. Wszyscy otrzymali drobny upominek.
Koleżankom i kolegom z innych klas życzymy, aby każdy dzień był dla Nich tak radosny i szczęśliwy jak Dzień Dziecka!
SPOTKANIE Z DIAGNOSTĄ LABORATORYJNYM W KLASIE III
- 13
Dziękujemy Pani Marcie Stefaniak za super prezentację z doradztwa zawodowego oraz przygotowanie zajęć teoretyczno - praktycznych w celu przybliżenia specyfiki zawodu diagnosty laboratoryjnego w zakresie mikrobiologii. Dzieci w ten sposób bliżej poznały ten zawód. Pani Marta bardzo zaciekawiła je swoimi warsztatami i oczywiście wiedzą w swojej dziedzinie. Pod jej okiem korzystały z mikroskopu, oglądając w powiększeniu różne bakterie. Poznały również inne przedmioty z których korzysta diagnosta w swojej pracy. Na koniec otrzymały książeczki tematyczne do kolorowania oraz breloczki. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Szacunek dla naszego gościa. Czekamy na przedstawicieli innych zawodów.
SZKOLNY BUDŻET UCZNIOWSKI DziałaMy
- 5
Szkolny Budżet Uczniowski – DziałaMy – kolejny projekt zrealizowany.
Uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w konkursie na najciekawszy projekt w ramach Szkolnego Budżetu Uczniowskiego – DziałaMy. W tym roku wygrał projekt - WYGODNE PRZERWY, którego pomysłodawcami byli uczniowie z klasy VIb: Justyna Gradomska, Barbara Rzepka, Martyna Wróblewska, Ignacy Zwoliński. Projekt w całości został pokryty z funduszy Rady Rodziców. Dzięki hojności Pana Krzysztofa Bąkowskiego Prezesa Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kole udało się mam częściowo zrealizować projekt – ROZWIJAMY SPORTOWE UMIEJĘTNOŚCI, który został zgłoszony przez uczniów klasy V: Martynę Górnik, Oliwię Olszewską, Amelię Perkowską, Zofię Puszczyk i Jakuba Książkiewicza. Pozyskaliśmy także środki odSpółdzielczego Banku Ludowego w Strzałkowie odział w Kole na ulepszenie KĄCIKA RELAKSU.
Serdecznie dziękujemy darczyńcom:
Radzie Rodziców,
Panu Krzysztofowi Bąkowskiemu
Prezesowi Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kole,
Panu Andrzejowi Paprockiemu
Dyrektorowi Spółdzielczego Banku Ludowego w Strzałkowie odział w Kole
za to, że wsparli nas finansowo i przyczynili się do realizacji konkursowych projektów.
Uczniom gratulujemy i życzymy miłego wypoczynku podczas przerw oraz wielu sukcesów sportowych.
DZIEŃ DZIECKA
Dzień Dziecka w naszej szkole obchodzimy 3 czerwca w poniedziałek.
Poza zaplanowanymi wycieczkami i zajęciami czekają na Was drodzy uczniowie słodkie upominki od Pani Dyrektor i Pana Wójta Gminy Koło.
OGŁOSZENIE
WYCIECZKA DO ALPAKARNI
- 63
Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Alpakarnię w Szyszyńskich Holendrach, gdzie zostali zapoznani z pochodzeniem i hodowlą alpak. Następnie sami je karmili oraz uczestniczyli w pokazie przędzenia i filcowania włókna. Na koniec zaprojektowali pamiątkowe magnesy w kształcie alpak. Wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń oraz nowych wiadomości i umiejętności.
WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI - AKCJA EKOLOGICZNA
WYJAZD UCZNIÓW DO KINA NA FILM "ZA DUŻY NA BAJKI 2"
21 maja uczniowie klasy VIb i kilku uczniów z klasy VIa i V pojechali do kina Helios we Włocławku na film edukacyjny „Za duży na bajki 2” w reżyserii Kristoffera Rusa. To bardzo sympatyczne kino przedstawiające świat oczami dziecka. Moc przyjaźni, przygód, wzruszeń. Ulubione gamingowe trio powróciło! Tym razem główni bohaterowie: Waldek, Staszek i Delfina przeżyli lato pełne przygód w Tatrach.
Film „ Za duży na bajki 2” to wciągająca, pełna humoru opowieść dla całej rodziny o sile przyjaźni, stawianiu czoła przeciwnościom i mierzeniu się z prawdą.
W naszej pamięci pozostaną końcowe słowa głównego bohatera Waldka :
„To, co najważniejsze jest zawsze blisko”.
Po wyjściu z kina byliśmy bogatsi w doświadczenia bohaterów i gotowi do pogawędki. Bardzo jest fajnie, jeżeli każdy z nas pielęgnuje w sobie dziecko – to nasza wspólna myśl.
Na posiłek udaliśmy się do Mc Donalda. To była udana wycieczka. Towarzyszyła jej radość, dobry humor i wrażenia po obejrzanym filmie.
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH NA ROK SZKOLNY 2024/2025
Egzaminy ósmoklasistów
BEZPŁATNE BADANIA W KIERUNKU OSTEOPOROZY
Wójt Gminy Koło zaprasza mieszkanki gminy Koło w wieku 40-64 lat z czynnikami ryzyka, oraz 65 lat lub więcej na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrycia osteoporozy.
W dniu 23.05.2024 r. w godz. 11.00-18.00 mobilny punkt badań będzie przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Powierciu.
️Nie czekaj, zapisz się już na badanie już dziś pod numerem tel. 800 805 100.
Pamiętaj!
Osteoporoza, znana jako cicha choroba kości, może być wykryta już na wczesnym etapie, co zwiększa szanse na ograniczenie jej rozwoju. Z badań mogą skorzystać kobiety w wieku 40-64 lat z co najmniej jednym czynnikiem ryzyka złamania osteoporotycznego oraz kobiety które ukończyły 65 lat.
Informujemy, że z badań mogą skorzystać wyłącznie osoby zameldowane w Gminie Koło.
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK
W środę 08 maja 2024 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji pracownicy biblioteki szkolnej oraz Biblioteki Publicznej Gminy Koło we Wrzącej Wielkiej zaprosili na spotkanie z książką wszystkie grupy przedszkolaków z Przedszkola Publicznego we Wrzącej Wielkiej. Dzieci dowiedziały się, czym się różni biblioteka szkolna od biblioteki gminnej, jak należy obchodzić się z książkami oraz jak trzeba zachowywać się w bibliotece. Następnie przybyli goście wysłuchali krótkiego opowiadania, pt.: „Dwa ptaszki”, przedstawionego za pomocą teatrzyku kamishibai. To prosta i piękna opowieść o sile współpracy i współdziałania osadzona w trudnych warunkach klimatycznych. Ukazuje wodę jako szansę przetrwania i cenny dar, o który warto wspólnie walczyć. Po przeczytaniu dzieci odpowiadały na pytania do tekstu i przeprowadziły doświadczenie nawiązujące do treści opowiadania. Przedszkolaki układały też serce z książek i wzięły udział w zabawach: „z książką na głowie”, „mała czy duża”, „cienka czy gruba”. Grupy pięciolatków i sześciolatków miały za zadanie odrysować książeczkę i tekturowy daszek, pokolorować ładnie i wyciąć, tak żeby powstała biblioteka. Natomiast grupy trzylatków i czterolatków otrzymały kolorowanki tematyczne. Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia na zakończenie spotkania. Na bibliotekarzy czekała również miła niespodzianka – laurki przygotowane przez przedszkolaków. Dziękujemy dzieciom i opiekunom z Przedszkola Publicznego we Wrzącej Wielkiej za współpracę i za miłe spotkania z książką.
ŚWIĘTA MAJOWE
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z obchodów świąt majowych w Szkole Podstawowej im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej.
16
KOLEJNE KLASY POSADZIŁY DRZEWKA
- 39
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
Od blisko stu lat, 23 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto ma na celu promowanie czytelnictwa i literatury oraz zwrócenie uwagi na problem związany z ochroną praw autorskich. Zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO.
W naszej szkole, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zostały zorganizowane ciekawe zajęcia dla uczniów klas I-III. Dzieci odwiedziły bibliotekę szkolną oraz bibliotekę gminną, gdzie obejrzały teatrzyk cieni na podstawie książki „Pięciu nieudanych” Beatrice Alemagny, przygotowany przez uczennice z klasy VI b. Następnie uczniowie rozmawiali na temat książki i tańczyli w kółku przy muzyce. W bibliotece szkolnej dzieci brały udział w zabawach: „z książką na głowie”, „mała czy duża”, „cienka czy gruba”. Kolejne zadanie polegało na ułożeniu serca z książek. Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia na zakończenie spotkania. Ponadto każdy uczeń, który wypożyczył książkę w bibliotece gminnej lub szkolnej 23 kwietnia, otrzymał kolorowankę oraz dyplom przyjaciela książek. W bibliotece szkolnej rozpoczęła się również akcja czytelnicza „Loteria w bibliotece”, która ma na celu zachęcić dzieci i młodzież do większej aktywności czytelniczej.
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich ogłoszone zostały także dwa konkursy: dla uczniów z klas I-III – konkurs plastyczny „Zakładka do książki”, natomiast dla uczniów z klas IV-VIII – konkurs fotograficzny „Sleeveface – ubierz się w książkę”. Dziękujemy wszystkim chętnym osobom za dostarczenie zakładek i zdjęć. Rozstrzygnięcie konkursów i ogłoszenie wyników nastąpi w maju.
DZIEŃ ZIEMI
- 26
22 kwietnia 2024 roku obchodziliśmy Dzień Ziemi. To wspaniała okazja, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla Ziemi, aby była zdrowa, piękna i czysta. Uczniowie z klasy II zaśpiewali piosenkę i recytowali wiersz wprowadzając nas w tematykę ochrony naszej planety. Uczniowie klasy V przygotowali inscenizację „Sądu nad człowiekiem”. W ten sposób przybliżyli nam problemy dotyczące zagrożeń naszej planety. Przypomnieli, że stan środowiska przyrodniczego zależy od wszystkich ludzi i każdy z nas jest odpowiedzialny za przyszłość Ziemi. Wszyscy chcemy żyć w zdrowym środowisku, dlatego musimy wspólnie przeciwdziałać zagrożeniom ekologicznym.
Przedstawiciele wszystkich klas otrzymali sadzonkę drzewa, którą zasadzili na terenie szkoły wzbogacając w ten sposób naszą zieloną okolicę.
Apel zakończył się rozdaniem dyplomów zwycięzcom szkolnych konkursów:
- konkurs plastyczny „Mamy tylko jedną Ziemię” dla uczniów klas I – III
- I miejsce - Seweryn Jaskuła (kl. Ia)
- II miejsce - Oskar Brzoski (kl. II)
- III miejsce – Alicja Klimas (kl. II)
- wyróżnienia – Mikołaj Gnatowski (kl. II), Julia Kuśmierek (kl. Ib), Witold Murawicz (kl. II), Nikodem Rogacki (kl. II), Karolina Sobczyńska (kl. Ia), Bartos Szklarski (kl. II),Filip Szustakowski (kl. II)
- konkurs techniczny „Coś z niczego” dla uczniów klas IV – VIII
- I miejsce – Zuzanna Witkowska (kl. IV)
- II miejsce – Karol Dec (kl. IV)
- III miejsce – Julia Grzelak (kl. IV)
MARSZ PAMIĘCI
- 4
Dnia 19 kwietnia na terenie Byłego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, odbył sie kolejny marsz pamięci. Przedstawiciele szkół i władz lokalnych złożyli wiązanki i zapalili znicze przed miejscem pamięci ofiar holokaustu. Wysłuchaliśmy również wspomnień zapisków świadków tamtych wydarzeń oraz przemówień zaproszonych gości.
Archiwum Aktualności