W dniu 15 listopada uczniowie klasy III, IV i V udali się na wycieczkę do krytego parku rozrywki ,,Mandorii”. Uczniowie korzystali między innymi z takich atrakcji, jak: roller-coaster, strzelnica z historycznymi karabinami, wielopiętrowy dom do zabawy, karuzela typu Magiczne Rowery, łódki zdalnie sterowane, karuzela z łódkami na wodzie, ogromnej rodzinnej zjeżdżalni z 6-cioma torami, rowerki wodne dla dzieci, Galeon - olbrzymi okręt wirujący nad portem, karuzela łańcuchowa z podwójnymi krzesełkami, gigantyczny labirynt luster oraz wielu innych atrakcji. Atmosfera była wspaniała. W drodze powrotnej do szkoły uczniowie wyrazili nadzieję, że jeszcze raz w przyszłości pojadą na wycieczkę do Mandorii.
Aktualności
WYCIECZKA DO MANDORII
- 33
SPOTKANIE Z MYŚLIWYMI
- 11
15 listopada gościliśmy w naszej szkole Panią inż. R. Walczak-Przybylską z Koła Łowieckiego „Jeleń” w Kole, Pana A. Wiśniewskiego - członka Polskiego Związku Łowieckiego oraz Pana S. Chęcińskiego –członka Koła Łowieckiego „Daniel”.
Podczas spotkania uczniowie:
- poznali terminologię łowiecką oraz postać patrona myśliwych św. Huberta, - dowiedzieli się czym różni się jeleń od sarny i że sarna wcale nie jest „żoną” jelenia,
- poznali sztukę wabienia jelenia oraz dowiedzieli się czym jest rykowisko,
- mogli obejrzeć i porównać poroże jelenia i parostki kozła sarny,
- poznali rolę psa myśliwskiego w łowiectwie.
Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Na zakończenie dzieci otrzymały gadżety ufundowane przez Koło Łowieckie „Jeleń” oraz mogły pogłaskać psa myśliwskiego. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przekazanie cennej wiedzy przyrodniczej oraz zaciekawienie zwyczajami dzikich zwierząt.
WIZYTA W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W STARYM BRZEŚCIU
Nowa galeria Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu została dodana do albumu fotograficznego
7415 listopada 2024 roku uczniowie z klasy VIII wraz ze swoimi rówieśnikami ze szkoły w Kiełczewie uczestniczyli w wyjeździe do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu. Na miejscu uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych, mieli możliwość zapoznania się z bazą dydaktyczną i ofertą edukacyjną szkoły. Składamy serdeczne podziękowania Dyrektorowi szkoły - Panu Kazimierzowi Rojewskiemu i kadrze pedagogicznej za zaproszenie, ciepłe przyjęcie oraz przedstawienie oferty szkoły.
SZKOLNY BUDŻET UCZNIOWSKI
ADWOKACI ROZJAŚNIAJĄ PRAWO
Uczniowie klasy ósmej wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej – „Adwokaci rozjaśniają prawo”. W tym roku, jej celem jest edukowanie młodzieży na temat jej praw i obowiązków w kontekście prawnym. Główne pytania na które odpowiadają adwokaci, wydają sie być kluczowe dla młodego człowieka:
- Jakie prawa i obowiązki mają uczniowie?
- Czy małoletni influencerzy mogą zarabiać w internecie?
- Czy mowa nienawiści w sieci jest równie karalna, jak ta wyrażona wprost?
- Czy odpowiedzialność za przestępstwa spoczywa wyłącznie na dorosłych?
- Czy małoletni mogą zawierać ważne umowy?
Spotkanie z adwokatem odbyło się w formie on-line, w oparciu o przygotowane wcześniej scenariusze lekcji i prezentacje. W jego trakcie można było korzystać z internetowego czatu, co uczniowie robili z dużym zaangażowaniem, udzielając odpowiedzi oraz zadając dodatkowe pytania. „Czy nauczyciel może zabrać uczniowi telefon, gdy ten korzysta z niego na lekcji?” – to jedno z nich. Odpowiedź chyba zaskoczyła część słuchaczy, ale była jednoznaczna. Nauczyciel może tak postąpić, następnie odłożyć telefon na biurko, a po zakończonej lekcji zwrócić. Cóż… dura lex, sed lex (surowe prawo, ale prawo :)
Lekcje z adwokatem - skłoniły do refleksji, podniosły świadomość prawną i odpowiedziały na wiele ważnych pytań.
HELLOWEEN 2024
29pażdziernika 2024r. odbył się konkurs wiedzy o Halloween. Wzięło w nim udział 37 uczniów z klas IV - VIII. Uczestnicy zmierzyli się z Quizem o zwyczajach związanych z tym anglojęzycznym świętem. Pytania okazały się łatwe, śmieszne lub zaskakujące.
Najwięcej punktów zdobyli:
1 miejsce Ex æquo – Weronika Klimek (kl. VII )i Martyna Stasiak (kl. VII)
2 miejsce – Maciej Rutkowski (kl. VII )
3 miejsce – Oliwia Olszewska (kl. VI)
Wyróżnienia: Zuzanna Witkowska (kl. V), Filip Sikorski ( kl. VI), Nikola Stawicka (kl. VII b), Alan Pawelski (kl. VII b), Lena Tęgos (kl. VII a), Marcelina Stasiak (kl. VIIa).
Udział w konkursie: Kornelia Sztuba (kl. IV), Zofia Szurgot (kl. IV), Karol Dec (kl. V), Julia Grzelak (kl. V), Zuzanna Junkiert (kl. V), Rafał Szurgot (kl. V), Filip Śmigielski (kl. V), Łucja Zwierzchowska (kl. V), Kacper Wróblewski (kl. V), Iga Zagozda (kl. V), Amelia Janicka (kl. VI), Laura Kubiak (kl. VI), Filip Kwiatkowski (kl. VI), Zofia Puszczyk (kl. VI), Eryk Szafrański (kl. VI), Amelia Białas (kl. VII a), Adrian Junkiert (kl. VII a), Dawid Szurgot (kl. VII a), Helena Stefaniak (kl. VII a), Maja Wojdęcka (kl. VII a), Marcel Kubiak (kl. VII b), Justyna Gradomska (kl. VII b), Filip Olkowski (kl. VII b), Barbara Rzepka (kl. VII b), Martyna Wróblewska (kl. VII b), Julia Malec (kl. VIII), Laura Szczesiak (kl. VIII).
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.
WYCIECZKA TRZECIKLASISTÓW
- 44
W dniu 6 listopada uczniowie klasy III udali się na wycieczkę do Koła.
Pierwszym jej punktem był pobyt w Muzeum Technik Ceramicznych i zwiedzanie wystawy stałej "Fajans kolski - formy, dekoracje, techniki zdobnicze" im. Czesława Freudenreicha oraz podziwianie panoramy miasta z wieży widokowej Ratusza Miejskiego.
Drugim punktem wycieczki była wizyta w Sądzie Rejonowym, gdzie uczniowie spotkali się z Panią sędzią Agnieszką Pietruszką oraz pracownikami Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Pani sędzia opowiedziała dzieciom czym zajmuje się sąd oraz sędzia, adwokat, prokurator, radca prawny i protokolant. Wszyscy mogli wcielić się w rolę oskarżyciela, obrońcy lub sędziego zasiadając za stołem sędziowskim. Dużo emocji wzbudziła sala rozpraw, areszt i niebieski pokój przesłuchań dla dzieci. Na koniec uczniowie wzięli udział w quizie, podczas którego każdy uczeń mógł się wykazać swoją nowo zdobytą wiedzą. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami.
Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Nuszkiewiczowi Dyrektorowi Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Pani Agnieszce Pietruszce Wiceprezes Sądu Rejonowego w Kole oraz Pracownikom Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.
APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
- 5
W dniu dzisiejszym społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym wykonaniem hymnu Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie uczniowie klasy VI przedstawili zebranym losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Treści historyczne wzbogacone zostały pięknymi wierszami i pieśniami patriotycznymi. Uczniowie wystąpili w strojach galowych. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii i patriotyzmu.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
We wtorek 5 listopada 2024 r., w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek zorganizowany przez bibliotekę szkolną i bibliotekę gminną. Z tej okazji odbyło się wyświetlanie i czytanie bajek dla uczniów z klas I-III. Dzieci miały okazję cofnąć się do przeszłości za pomocą bajek wyświetlanych na projektorze i w ten sposób mogły przenieść się w magiczny świat bajek. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali bajki: „Królewna Śnieżka” i „Czerwony Kapturek”. Zaproszeni czytelnicy śledzili losy bohaterów, a w bibliotece zapanowała niezwykła atmosfera, pełna emocji i radości. Przedstawienie bajek jest to prosty sposób, aby pokazać dzieciom różnicę między dobrem a złem oraz pomóc im zrozumieć prawidłowe postawy koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia.
Tego dnia chętni uczniowie z klas I-VIII uczestniczyli w konkursie na najładniejsze bajkowe przebranie. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie bajkowego stroju. Mogliśmy podziwiać stroje: księżniczek, czarownicy, czarnoksiężnika, klauna, syrenek, superbohaterów, Czerwonego Kapturka, kota Jerry’ego, Sonica i wielu innych postaci. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie stroje były piękne. Wyłoniono troje laureatów i przyznano 2 wyróżnienia:
I miejsce – Nikola Wawrzyniak, kl. III
II miejsce – Laura Olejnik, kl. I a
III miejsce – Seweryn Jaskuła, kl. II a
Wyróżnienia: Urszula Murawicz, kl. I b oraz Nadia Tęgos, kl. I a
Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.
HALLOWEEN
- 31
31 października w naszej szkole świętowano Halloween. Była to nie tylko okazja do zabawy, ale również do poznania tradycji krajów anglojęzycznych, gdzie święto to cieszy się ogromną popularnością.
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano akcję „Przebranie – Niepytanie”, dzięki której uczniowie, którzy przyszli przebrani, mogli liczyć na wyrozumiałość ze strony nauczycieli. Na szkolnych korytarzach przechadzały się duchy, czarownice i inne stwory, a uczniowie brali udział w angielskich grach i zabawach, jednocześnie poznając kulturę i zwyczaje krajów anglosaskich. Na lekcjach języka angielskiego nie brakowało słownictwa i wyrażeń, które uczniowie przyswajali, korzystając z atmosfery Halloween.
Dla klas IV-VIII zorganizowano także konkurs wiedzy o Halloween - wyniki już wkrótce!
Po raz kolejny pokazaliśmy, że nasza szkoła to miejsce, gdzie można nie tylko zdobywać wiedzę, ale także świetnie się bawić.Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy pomysłowości!
KONKURS CZYTELNICZY WYBIERAMY MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA POWIATU KOLSKIEGO 2024
W środę, 30 października 2024 roku, odbył się konkurs czytelniczy „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania Powiatu Kolskiego 2024”, zorganizowany przez Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, pod patronatem honorowym Starosty Kolskiego. W konkursie udział wzięło 30 czwartoklasistów ze Szkół Podstawowychw: Bierzwiennej Długiej, Bylicach-Kolonii, Chełmnie, Czołowie, Dąbiu, Głębokiem, nr 1 w Kłodawie, nr 1 w Kole, Łubiance, Ponętowie Górnym Drugim, Powierciu, Przedczu, Ruszkowie Pierwszym oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole i z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kole. Z naszej szkoły w konkursie czytelniczym wzięli udział: Antonina Stefaniak oraz Jakub Karykowski z klasy IV.
Uczestnicy czytali kolejno książkę Tomasza Samojlika „Ambaras”. Występy uczniów oceniało jury: przewodnicząca – Sławomira Królak, członkinie – Lilla Marek, Anka Pietruszka. Ocenie podlegało: wyrazistość czytania, płynność, bezbłędność, intonacja oraz rozumienie tekstu.
Mistrzem pięknego czytania został Igor Woźniczko, czwartoklasista ze Szkoły Podstawowej w Ruszkowie Pierwszym. Laureat konkursu otrzymał nagrodę książkową, pozostali uczestnicy – pamiątkowe dyplomy i gadżety ufundowane przez Starostę Kolskiego. Nagrody wręczał Sekretarza Powiatu – Artur Szafrański.
"ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI, TAK SZYBKO ODCHODZĄ"
- 35
Pod tym hasłem 29 października 2024 r. członkowie Szkolnego Koła PCK
z opiekunami udali się na cmentarz parafialny we Wrzącej Wielkiej w celu posprzątania grobów opuszczonych i zaniedbanych oraz w ramach akcji ,,Zapalmy znicz pamięci". Celem tej akcji było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią regionu i społeczności. Zapaliliśmy znicze pamięci ofiarom zbrodni wojennych, pracownikom oświaty, których nie ma już wśród nas. Znicze zebrane zostały podczas szkolnej akcji. Za każde ofiarowane ,,światełko" serdecznie dziękujemy.
MISTRZOSTWA POWIATU KOLSKIEGO W UNIHOKEJU
- 2
Między 22 a 24 października w Szkole Podstawowej w Grzegorzewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kolskiego w unihokeju.
W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej chłopcy z naszej szkoły zdobyli I miejsce awansując na Mistrzostwa Rejonu Konińskiego a dziewczęta zajęły miejsce II.
W kategorii Igrzyska Dzieci zarówno chłopcy jak i dziewczęta uplasowali się na miejscu III.
SPOTKANIE Z RODZICAMI - SERDECZNIE ZAPRASZAMY
GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW
W roku szkolnym 2024/2025 nasza szkoła bierze udział w programie profilaktycznym "Godzina dla młodych głów". W trosce o zdrowie psychiczne dzieci, uczniowie będą uczestniczyć w 9 spotkaniach, służących wzmocnieniu poczucia sprawczości oraz pierwszej pomocy psychologicznej (PPP) – w pierwszym półroczu; oraz higienie cyfrowej i bezpieczeństwie w sieci – w drugim półroczu.
KONKURS POETYCKI „WIERSZ O TRZYDZIESTOLATCE”
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie
REGULAMIN POWIATOWEGO KONKURSU POETYCKIEGO
„WIERSZ O TRZYDZIESTOLATCE”
I. Organizator
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej, Wrząca Wielka 124. 62 – 600 Koło tel./fax. 2615709, e-mail szkoły sphalik124@gmail.com
II. Cele Konkursu
- Upamiętnienie 30 rocznicy oddania budynku do użytku.
- Zachęcenie uczniów do twórczości literackiej.
- Pobudzenie i rozwój inwencji twórczej, wyobraźni, wrażliwości uczniów.
- Wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej.
III. Adresaci Konkursu
1. Konkurs jest adresowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych powiatu kolskiego
2. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe:
- uczniowie klas IV – VI;
- uczniowie klas VII – VIII.
IV. Tematyka Konkursu
Zadaniem uczestników konkursu jest ułożenie wiersza o tematyce szkolnej
„WIERSZ O TRZYDZIESTOLATCE” z okazji obchodów jubileuszu 30–lecia Szkoły Podstawowej im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej.
V. Zasady uczestnictwa
1. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie pocztą elektroniczną na adres:
sphalik124@gmail.com plików zawierających prace uczniów oraz pliku ze skanem Karty zgłoszeniowej z oświadczeniem wypełnionym przez rodzica/prawnego opiekuna uczestnika (załącznik nr 1 do Regulaminu) do dnia 22 listopada 2024 r. W tytule wiadomości należy wpisać POWIATOWY KONKURS POETYCKI. Wiersze nadesłane po upływie wyznaczonego terminu nie wezmą udziału w konkursie.
2. Utwór musi być wynikiem własnej twórczości, nie może być wcześniej publikowany
i nagradzany w innych konkursach.
3. Forma wiersza dowolna, treść zgodna z tematyką konkursu.
4. Każda praca powinna być opisana wg wzoru: imię i nazwisko autora, klasa, szkoła (dokładny adres) oraz imię i nazwisko opiekuna, pod którego kierunkiem powstała praca.
5. Organizator nie zwraca tekstu i jednoznacznie zastrzega sobie możliwość opublikowania tekstu na stronie internetowej szkoły oraz do wykorzystania podczas uroczystości z okazji jubileuszu 30–lecia szkoły (10 grudnia 2024 r.).
VI. Wyłonienie laureatów konkursu
1. Prace zostaną ocenione przez jury powołane przez organizatora. Kryteria oceny ustala powołane jury.
2. Jury podejmuje decyzję większością głosów.
3. Decyzje jury są nieodwołalne.
4. W każdej kategorii wiekowej przyznane zostaną nagrody za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca.
VII. Nagrody i wyniki Konkursu
1. Dla zwycięzców konkursu przewidziano dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta GminyKoło.
2. O wynikach konkursu i sposobie wręczenia nagród organizator poinformuje szkoły telefonicznie lub mailowo.
VIII. Postanowienia końcowe
1. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika przez organizatora w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu.
2. Prace biorące udział w konkursie przechodzą na własność organizatorów i nie będą zwracane. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystania nadesłanych utworów.
3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo opublikowania zdjęć oraz informacji z przebiegu konkursu w mediach (Internet, prasa, prezentacja multimedialna) oraz w innych formach utrwaleń, nadających się do rozpowszechnienia.
4. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania konkursu bez podania przyczyny.
5. Regulamin konkursu oraz załącznik dostępne są w siedzibie organizatora oraz na stronie internetowej szkoły.
6. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z dyrektorem szkoły:
p. Arleta Lewandowska 632615709 lub 605132528 (w godz. 8.00 – 15.00).
KONKURS "SZKOŁA MOICH MARZEŃ"
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie
REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„SZKOŁA MOICH MARZEŃ”
I. Organizator
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej, Wrząca Wielka 124. 62 – 600 Koło tel./fax. 2615709, e-mail szkoły sphalik124@gmail.com
II. Cele Konkursu
upamiętnienie 30 rocznicy oddania budynku do użytku.
rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zdolności i umiejętności artystycznych dzieci;
alternatywna forma twórczego spędzania czasu wolnego;
inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki, poszerzenie wiedzy w zakresie różnych technik plastycznych;
rozwijanie wyobraźni uczniów;
budowanie wspólnoty, przynależności do lokalnego społeczeństwa, integracja dzieci w gminie.
III. Adresaci Konkursu
1. Konkurs jest adresowany do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z gminy Koło
2. Konkurs podzielony jest na trzy kategorie wiekowe:
uczniowie klas I – III;
uczniowie klas IV-VI
uczniowie klas VII – VIII
IV. Tematyka Konkursu
Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie pracy plastycznej pt.:„ Szkoła moich Marzeń” z okazji obchodów jubileuszu 30–lecia Szkoły Podstawowej im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej.
V. Zasady uczestnictwa
1. Jeden autor może złożyć jedną pracę plastyczną, a z każdej szkoły można złożyć do 4 prac w każdej kategorii wiekowej.
2. Format prac plastycznych – A4
3.Technika wykonania pracy jest dowolna (farby plakatowe, akwarela, rysunek kredką, ołówkiem, piórkiem, grafika komputerowa itp.). Dopuszcza się tylko prace wykonane na papierze. Nie będą brane pod uwagę malowidła na szkle, kompozycje przestrzenne, rzeźby czy prace z plasteliny.
4. Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie na adres Wrząca Wielka 124, 62-600 Koło podpisanej pracy. Wraz z pracą prosimy dostarczyć kartę zgłoszeniową z oświadczeniem wypełnionym przez rodzica/prawnego opiekuna uczestnika (załącznik nr 1 do Regulaminu) do dnia 22 listopada 2024 r. Prace nadesłane po upływie wyznaczonego terminu nie wezmą udziału w konkursie.
5. Praca musi być wynikiem własnej twórczości, nie może być wcześniej publikowana
i nagradzana w innych konkursach.
6. Każda praca powinna być opisana wg wzoru: imię i nazwisko autora, klasa, szkoła (dokładny adres z numerem telefonu) oraz imię i nazwisko opiekuna, pod którego kierunkiem powstała praca.
7. Organizator nie zwraca tekstu i jednoznacznie zastrzega sobie możliwość opublikowania tekstu na stronie internetowej szkoły oraz do wykorzystania podczas uroczystości z okazji jubileuszu 30–lecia szkoły (10 grudnia 2024 r.).
VI. Wyłonienie laureatów konkursu
1. Prace zostaną ocenione przez jury powołane przez organizatora. Kryteria oceny ustala powołane jury.
2. Jury podejmuje decyzję większością głosów.
3. Decyzje jury są nieodwołalne.
4. W każdej kategorii wiekowej przyznane zostaną nagrody za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca.
5. Kryteria oceniania prac:
Spełnienie wymogów formalnych;
Zgodność pracy z tematem;
Wartość merytoryczna prac plastycznych;
Walory estetyczne;
Oryginalność/innowacyjność.
VII. Nagrody i wyniki Konkursu
1. Dla zwycięzców konkursu przewidziano dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Koło.
2. O wynikach konkursu i sposobie wręczenia nagród organizator poinformuje szkoły telefonicznie lub mailowo.
VIII. Publikacja prac
Prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie będącej dekoracją podczas uroczystości z okazji jubileuszu 30-lecia szkoły.
IX. Postanowienia końcowe
1.Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika przez organizatora w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu.
2.Prace biorące udział w konkursie przechodzą na własność organizatorów i nie będą zwracane. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystania nadesłanych utworów.
3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo opublikowania zdjęć oraz informacji z przebiegu konkursu w mediach (Internet, prasa, prezentacja multimedialna) oraz w innych formach utrwaleń, nadających się do rozpowszechnienia.
4. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania konkursu bez podania przyczyny.
5. Regulamin konkursu oraz załącznik dostępne są w siedzibie organizatora oraz na stronie internetowej szkoły.
6. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z dyrektorem szkoły:
p. Arleta Lewandowska 632615709 lub 605132528 (w godz. 8.00 – 15.00).
FINAŁ AKCJI "PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA 2024"
- 30
10 października zakończyła się ogólnopolska kampania PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA.
W akcji wzięły udział 1562 placówki, w tym nasza szkoła.
Nasz udział polegał na zrobieniu sobie zdjęć przy drzewie i przesłanie ich do organizatorów akcji. Ogólnie w akcję zaangażowało się aż 49 309 osób, u nas w szkole 37 uczniów.
Organizatorzy otrzymali łącznie 19218 zdjęć (w tym również zdjęcia naszych uczniów) i stworzyli eko- kolaż, dołączając się do globalnej sieci Strażników Lasów, chroniąc je przed pożarami.
Nasza Szkoła otrzymała certyfikat placówki edukacyjnej Przyjaznej Drzewom, a uczniowie dyplomy.
Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji.
LEKCJA ASTRONOMII
- 2
Podczas zajęć z geografii uczniowie klasy 6 mieli wyjątkową okazję skorzystać z teleskopu i z bliska przyjrzeć się powierzchni Księżyca. To ciekawe doświadczenie pozwoliło im lepiej zrozumieć naszego naturalnego satelitę oraz rozbudzić zainteresowanie astronomią. Dziękujemy Filipowi Kwiatkowskiemu za przyniesienie i użyczenie sprzętu.
SZKOLENIE Z ZAKRESU PIERWSZEJ POMOCY
- 12
W związku ze zbliżającym się Rekordem Bicia w Resuscytacji Krążeniowo –Oddechowej w dniu 10 X 2024r. przeprowadzone zostały szkolenia uczniów klas pierwszych w ramach Programu ,,Ratujemy i Uczymy Ratować ".
Szkolenie zostało przeprowadzone na fantomach ufundowanych przez WOŚP.
Włączenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest bardzo dobrym sposobem na zwiększenie świadomości oraz poziomu umiejętności w zakresie podstaw pierwszej pomocy.
Każdy uczeń mógł spróbować swoich możliwości.
Na zakończenie szkolenia uczniowie klasy pierwszej po zdanym pomyślnie egzaminie otrzymali Certyfikaty ukończenia kursu pierwszej pomocy.