We wtorek, 19 marca 2024 roku, uczniowie z klasy V pod opieką pani bibliotekarki, odwiedzili grupę czterolatków w przedszkolu. Uczniowie wspólnie z przedszkolakami przywitali wiosnę – przeczytali dzieciom opowiadania i wierszyki o wiośnie. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały tekstu o przygodach dwóch żabek, a także wspólnie z chomikiem poszukiwały pierwszych oznak wiosny. Do czytanych tekstów przygotowane zostały kolorowe ilustracje, co sprawiło, że czterolatki z ciekawością słuchały opowiadań. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i chętnie odpowiadały na pytania do czytanek. Po przeczytaniu tekstów, przedszkolaki wzięły udział w zabawach ruchowych: „Bociany na łące” oraz „Głodne żabki”. Na zakończenie zajęć, każde dziecko wybrało sobie wiosenną kolorowankę.
AKCJA "CZYTAMY PRZEDSZKOLAKOM"
PRZYPOMINAJKA
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE
ZASADY KONKURSU:
1. Konkurs adresowany do uczniów klas 1 – 8.
2. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu pary dwóch różnych skarpetek.
3. Technika wykonania jest dowolna (skarpetki można narysować, namalować, wykleić, ulepić z plasteliny itp.).
4. Każdy uczestnik może oddać tylko jedną pracę.
5. Prace konkursowe muszą być podpisane (imieniem, nazwiskiem i klasą).
6. Prace należy wykonać indywidualnie i samodzielnie.
7. Termin oddania prac – 20 marca 2024 r. (gabinet pedagoga szkolnego)
8. Wszystkie prace konkursowe zostaną wyeksponowane na wystawie.
9. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pochwały, a najlepsze prace zostaną nagrodzone.
Zachęcamy do udziału w konkursie!
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE
WIOSNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. TONY HALIKA WE WRZĄCEJ WIELKIEJ
- 17
W poniedziałek (18. 03. 2024r.) odbyły się eliminacje do konkursu ,,Mam talent”. Wzięło w nich udział 23 uczniów z klas I-VI. Zainteresowanie ze strony uczniów przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Uczestnicy zaskoczyli nas różnorodnością swoich talentów, m.in. taniec, śpiew, recytacja, pokaz sztuk walki, gra na instrumencie, rap, zdolności manualne. Jury, w którego skład wchodziły: p. Dyrektor Arleta Lewandowska, p. Alicja Dąbrowska, p. Dorota Ciuraj i p. Wioletta Grabowska- Paćko miały ogromny dylemat w wyborze reprezentantów powyższego konkursu, którego uczestnicy pokażą swój talent podczas apelu z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.
PAMIĘTAMY
- 7
11.03.2024 r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach 82. Rocznicy Pierwszego Transportu Ofiar Holokaustu przez Powiercie do Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, które miały miejsce w Powierciu przy Głazie Pamięci.
Helena Stefaniak wyrecytowała wiersz „Pociągi śmierci”, a delegacja złożyła kwiaty oraz zapaliła znicze.
W ten sposób oddaliśmy hołd ofiarom II wojny światowej, które zginęły w Obozie w Chełmnie i innych obozach zagłady.
DZIEŃ KOBIET
- 13
8 marca w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Kobiet. W przedstawieniu wystąpili uczniowie z klasy IV, VI b i VII.
Na zakończenie uroczystości wszystkie kobiety zostały obdarowane jabłkami i słodkim upominkiem.
LEKCJA TOLERANCJI
Od dłuższego już czasu w naszej szkole wdrażana jest integracja w nauczaniu tzw. edukacja włączająca, w następstwie tych działań uczniowie niepełnosprawni realizują swój obowiązek szkolny w placówce o powszechnym charakterze i zasięgu. W świetle tych postępowych idei szczególnie ważne staje się sukcesywne kształtowanie u dzieci i młodzieży pozytywnych postaw społecznych, pozwalających osobom niepełnosprawnym czuć się dobrze w ogólnodostępnym środowisku edukacyjnym. Pierwszego marca b.r. mieliśmy przyjemność gościć panią Monikę Kujawską terapeutę osób z Autyzmem, prywatnie rodzic dziewczynki z Zespołem Downa. Pani Monika poprowadziła zajęcia z klasą IV i V w celu kształtowania u uczniów postaw tolerancji, akceptacji i szacunku wobec niepełnosprawnych kolegów. Uczniowie zdobyli niezbędną wiedzę na temat sposobu traktowania dzieci z dysfunkcjami.
Jeszcze raz dziękujemy pani Monice za współpracę i owocną lekcję.
REKRUTACJA
ZAKOŃCZENIE PÓŁKOLONII
- 17
Pobytem w Termach w Uniejowie zakończyliśmy tegoroczne półkolonie. Mamy nadzieję, że dla wszystkich uczestników był to mile spędzony czas, który długo będą dobrze wspominać. Szczególne podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Koło - Pana Mariusza Rybczyńskiego, Rady Gminy w Kole oraz Pełnomocnika Wójta Gminy Koło ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii Pani Sylwii Barańskiej, dzięki których wsparciu półkolonie miały tak atrakcyjną dla dzieci formę.
PÓŁKOLONIE DZIEŃ 3
Za nami dzień pełen wrażeń. Dziś wybraliśmy się do Park Trampolin Jump Heaven. Na miejscu zadbaliśmy o naszą kondycję fizyczną i dobry humor. Kadra instruktorów zadbała o nasze bezpieczeństwo oraz zainspirowała nas do zabawy i sportu.
11
PÓŁKOLONIE ZIMOWE
- 45
W okresie od 12 do 16 lutego 2024 roku w naszej szkole odbywają się półkolonie zimowe. Pierwszy dzień minął nam na zabawach integracyjnych i taneczno - ruchowych. Pełni entuzjazmu i radości z dzisiejszych przeżyć, z niecierpliwością oczekujemy kolejnych nadchodzących dni.
BAL KARNAWAŁOWY
- 80
8 lutego uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w zabawie karnawałowej, której motywem przewodnim były WALENTYNKI. Uczestnicy mogli się przebrać za znane pary. Na bal przybyli: Barbie z Kenem, Babcia z Czerwonym Kapturkiem, Bolek i Lolek, Diabolina z Diabłem, Shrek z Kotem w butach, Agenci oraz wiele innych postaci bajkowych i filmowych. Zabawa taneczna była przeplatana konkursami przygotowanymi przez poszczególne klasy. Cała społeczność szkolna bawiła się wyśmienicie. Był także czas na ciepły posiłek. Nie zabrakło również pączków jak na tłusty czwartek przystało.
DZIEŃ OTWARTY
- 60
6 lutego 2024 r. naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki, które od września rozpoczną swoją szkolna przygodę . Dla najmłodszych, była to okazja do zobaczenia, czym zajmują się starsze dzieci i jak wygląda środowisko szkolne. Przedszkolaki powitani zostali piosenką "Witajcie w naszej bajce" w wykonaniu nauczycieli i uczniów. Wysłuchali również występów muzycznych uczniów z klas V - VII. Następnie dzieci oprowadzane przez nauczycieli zobaczyły sale lekcyjne, w których prowadzone są lekcje, bibliotekę, salę gimnastyczną, na której czekała sportowa niespodzianka zarówno dla dzieci jak ich rodziców. Podczas wizyty w szkole dzieci mogły spotkać się z nauczycielami i uczniami, co pozwoliło im zobaczyć, że szkoła to miejsce pełne życzliwości i przyjaznych osób. Mogły zadawać pytania i dowiadywać się więcej o tym czego mogą się spodziewać już za kilka miesięcy.
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
Przed feriami uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kole. Podczas spotkania poruszane były zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze, w domu, w Internecie i podczas zimowego wypoczynku oraz przypomniano jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia oraz cyberprzemocy. Panowie policjanci przedstawili te zagadnienia w bardzo przystępny i interesujący sposób poprzez zajęcia praktyczne, prezentację filmików edukacyjnych oraz pogadankę.
LEKCJE WYJAZDOWE
- 18
5 lutego 2024 roku uczniowie z klasy V oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w lekcjach: przedsiębiorczości w Ludowym Banku Spółdzielczym oddział w Kole, samorządności w biurze senatora Leszka Galemby i w Starostwie Powiatowym oraz lekcji ekologii w Rejonowym Związku Spółek Wodnych i w Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji.
Serdecznieprzyjęli nas: Senator RP pan Leszek Galemba, Wicestarosta Kolski pan Sylwester Chęciński,Dyrektor Spółdzielczego Banku w Strzałkowieoddział w Kole pan Andrzej Paprocki, Dyrektor Ekonomiczno-Finansowy MZWiK w Kole pan Krzysztof Bąkowski oraz Kierownik Rejonowego Związku Spółek Wodnych pan Jan Puszczyk.
AKCJA KLUB POŻERACZY KSIĄŻEK
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji czytelniczej „Klub Pożeraczy Książek”, która promuje czytanie oraz aktywność i wizerunek biblioteki szkolnej. Akcja miała zachęcić uczniów do czytania i podnieść poziom czytelnictwa w naszej szkole. Zabawa polegała na tym, że uczniowie mieli przeczytać po 5 książek i zrealizować dwa wyzwania związane z czytaniem, jednocześnie zdobywając kolejne poziomy wtajemniczenia. Uczestnicy akcji otrzymali karty, na których było osiem pól. Większe pola oznaczały przeczytane i zwrócone do biblioteki szkolnej książki z określonych pięciu kategorii. Mniejsze pola to towarzyszące czytaniu wyzwania, które zadawał nauczyciel-bibliotekarz. Po oddaniu piątej książki i zrealizowaniu wyzwań czytelniczych, uczniowie zdobywali poziom Pożeracza Książek, a na koniec wszyscy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.
Uczniowie z naszej szkoły, którym udało się ukończyć wszystkie poziomy:
- Karolina Sobczyńska kl. I a
- Filip Majewski kl. I a
- Tymon Dzięgielewski kl. I a
- Lena Grzelak kl. I b
- Zofia Kucińska kl. II
- Hanna Marciniak kl. III
- Olga Jeziorska kl. III
- Amelia Grzybowska kl. III
- Weronika Wiśniewska kl. III
- Rafał Tański kl. III
- Zuzanna Witkowska kl. IV
- Iga Zagozda kl. IV
- Amelia Białas kl. VI a
- Natalia Woszczyńska kl. VI a
Serdecznie gratulujemy!!!
SZKOLNY BUDŻET UCZNIOWSKI - DziałaMy
W tym roku po raz drugi w naszej szkole ogłoszono konkurs w ramach Szkolnego Budżetu Uczniowskiego. Szkolny Budżet Uczniowski to wspieranie inicjatyw i projektów uczniowskich finansowanych przez Radę Rodziców.
Przedsięwzięcie to ma na celu popularyzowanie zagadnień związanych z budżetem partycypacyjnym i szkolnym budżetem obywatelskim. Rozwija kompetencje w zakresie działań obywatelskich i społecznych. Inspiruje do podejmowania działań na rzecz szkoły oraz promuje innowacyjność. Jest to także atrakcyjny sposób na rozwijanie kompetencji z zakresu przedsiębiorczości, finansów i planowania.
Do konkursu w terminowym czasie zostało zgłoszonych sześć projektów:
- Fotele do klasy informatycznej - klasa VIII
- Kącik aktywności – klasa V
- Szachy plenerowe/ogrodowe - klasa IV
- Woda dla wszystkich! - klasa IV
- Rozwijamy sportowe umiejętności - klasa V
- Wygodne przerwy - klasa VIb
Jeden wniosek wpłynął po regulaminowym terminie.
Po ogłoszeniu listy zakwalifikowanych projektów zespoły uczniowskie przygotowały prezentacje swoich projektów, które zostały przedstawione na forum szkoły.
Po prezentacjach i tygodniowej kampanii promującej poszczególne pomysły społeczność szkolna przystąpiła do głosowania. W głosowaniu wzięło udział 179 uprawnionych (oddano 178 głosów ważnych i 1 głos nieważny).
Najwięcej głosów (42) otrzymał projekt „Wygodne przerwy”, przygotowany przez uczniów klasy VIb. W ramach projektu zostaną zakupione palety, materace do siedzenia i poduszki dekoracyjne. Dzięki kanapom uczniowie klas I-VIII będą mogli miło i wygodnie odpoczywać podczas przerw.
Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim autorom projektów za pomysły i zaangażowanie.
SPEKTAKL TEATRALNY
- 1
31 stycznia 1024 r. uczniowie z klas I- III wraz z opiekunami udali się do MDK w Kole na przedstawienie teatralne pt. ,,Jaś i Małgosia". Spektakl zachwycał kolorową scenerią, ślicznymi kostiumami oraz grą aktorów. Do szkoły wróciliśmy bardzo zadowoleni.
Archiwum Aktualności