• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ZWIĄZANEGO Z ANGIELSKĄ TRADYCJĄ HALLOWEEN

• W naszej szkole został zorganizowany konkurs związany z angielską tradycją Halloween:

klasy I - III pt. „Moja własna Dynia”

klasy IV – VIII pt. „Halloween Crosswords”

Celem konkursu było:

- rozwijanie wiedzy o krajach, społeczeństwach i kulturach społeczności, które posługują się danym językiem obcym,

- rozwijanie świadomości związku między kulturą własną i obcą oraz wrażliwości międzykulturowej,

- kształtowanie inwencji twórczej przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych oraz umożliwienie prezentacji własnych dokonań twórczych.

Lista zwycięzców:

kl. I – III

I miejsce – Zofia Szurgot (kl. II), II miejsce – Oskar Brzoski (kl. I), III miejsce – Łucja Zwierzchowska (kl. III). Wyróżnienia: Zuzanna Witkowska (kl III), Filip Śmigielski (kl. III). Udział: Miłosz Drążkowski (kl. I), Krystyna Witkowska (kl. I), Stanisław Wysocki (kl. I), Oskar Łączkowski (kl. II), Julia Grzelak (kl. III), Kacper Jaroszewski (kl. III), Iga Zagozda (kl. III)

kl. IV – V

I miejsce – Maja Krzyżańska (kl Va), II miejsce – Krystian Zwierzchowski (kl. IV), III miejsce – Lena Tęgos (kl. Va). Wyróżnienia: Jakub Książkiewicz (kl. IV), Marcel Kubiak (kl. Va). Udział: Oliwia Olszewska (kl. IV), Laura Kubiak (kl. IV), Filip Sikorski (kl. IV), Amelia Janicka (kl. IV), Helena Stefaniak (kl. Va).

kl. VI – VIII

I miejsce – Oliwia Bocian (kl. VIIIb), II miejsce – Karolina Lipiec (kl. VIIIa), III miejsce- Gabriela Galęba (kl. VIIIa). Wyróżnienie: Julia Kmieć (kl.VIIIa). Udział: Julia Malec (kl. VI), Michalina Stasiak (kl. VIIIa), Karina Bącela (kl. VIIIb).

GRATULUJEMY!

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

• W październiki z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego uczniowie klas IV - VIII zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. Barwy jesieni". Uczniowie chwycili za aparaty i pokazali piękno przyrody wokół nas. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Krystian Zwierzchowski

II miejsce - Julia Kmieć, Nikola Siekierska

III miejsce - Helena Stefaniak, Lena Tęgos

Wyróżnienie: Kinga Krzyżańska, Aleksandra Wozińska, Maja Wojdęcka.

Dziękujemy wszystkim autorom nadesłanych zdjęć. Zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych.

• KONKURS "WYBIERAMY MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA POWIATU KOLSKIEGO 2022"

• Dnia 27 października 2022 roku, dwoje uczniów z naszej szkoły – Amelia Janicka oraz Oskar Galęba (kl. IV) wzięło udział w konkursie czytelniczym „WYBIERAMY MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA POWIATU KOLSKIEGO ‘2022”. Konkurs został zorganizowany przez Filię dla Dzieci PiMBP w Kole, pod patronatem honorowym Starosty Kolskiego. W konkursie brali udział uczniowie klas czwartych szkół podstawowych z: Bylic-Kolonii, Dobrowa, Głębokiego, Karszewa, nr 1 w Kłodawie, nr 1 w Kole, nr 3 w Kole, nr 4 w Kole, nr 5 w Kole, Łubianki, Powiercia, Ruszkowa Pierwszego, Wrzącej Wielkiej.

Uczestnicy konkursu czytali (w formie maratonu) książkę Justyny Bednarek „Kury z grubej rury”. Jury (przewodnicząca –  Henryka Jurkiewicz, polonistka; członkinie: Sławomira Królak, Anna Pietruszka – bibliotekarki) oceniało: wyrazistość czytania, płynność, bezbłędność, intonację, rozumienie tekstu.

Tym razem naszym uczniom nie udało się wygrać, ale udział w konkursie czytelniczym był dla nich na pewno cennym doświadczeniem, które mogą wykorzystać w  przyszłości. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Starostę Kolskiego.