W załączku znajdują się zasady i obowiązki:
- ucznia
- rodziców
- przyprowadzania i odbioru dzieci
- dowożenia uczniów
W załączku znajdują się zasady i obowiązki:
W załączniku znajduje się szczegółowy harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021.
Informacje dotyczące nowego roku szkolnego 2020/2021
Prosimy o cierpliwość i śledzenie szkolnej strony internetowej na której będziemy na biżąco zamieszczali aktualne wytyczne odnośnie nauki w roku szkolnym 2020/2021.
1 września uczniowie wracają do szkoły. MEN zaleca m.in. dezynfekcję pomieszczeń,
co najmniej raz dziennie. Będą również obowiązywały ścisłe zasady dotyczące higieny osobistej, chodzi m.in. o dezynfekcję i mycie rąk przy wejściu do szkoły, przed posiłkami i podczas korzystania z toalety. Z wytycznych wynika, że w razie zachorowania ucznia lub nauczyciela
na COVID-19 konieczna jest natychmiastowe przekazanie tej informacji do sanepidu.
Szkoły będą starały się „do minimum ograniczyć kontakt z osobami z zewnątrz”.
Takie osoby, jeśli przyjdą do szkoły, będą musiały nosić maseczki i dezynfekować ręce. Uczniowie nie powinni przynosić dodatkowych przedmiotów, tylko wyłącznie te, które są potrzebne w szkole. Nie powinni dzielić się przyborami z kolegami i koleżankami.
Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie
z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:
1 opiekun z dzieckiem/dziećmi;
dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m;
dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m;
opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
Wytyczne GIS
Główną wytyczną jest bezwzględne przestrzeganie podstawowych zasad higieny.
Uczniowie w klasach nie będą musieli nosić maseczek. W miarę możliwości zaleca się taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły. W zakresie wychowania przedszkolnego obowiązują wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z 2 lipca br. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.
Warianty funkcjonowania szkół i placówek w okresie pandemii w sytuacji wystąpienia zakażenia na danym terenie:
Wariant A – tradycyjna forma kształcenia
W szkole funkcjonuje tradycyjne kształcenie. Obowiązują wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół
i placówek oświatowych. W przypadku wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego dyrektor szkoły, po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego
i za zgodą organu prowadzącego, będzie mógł częściowo lub w całości zawiesić stacjonarną pracę szkół i placówek. Wówczas dopuszczalne będą dwa warianty kształcenia: B i C.
Wariant B – mieszana forma kształcenia (hybrydowa)
Dyrektor będzie mógł zawiesić zajęcia grupy, grupy wychowawczej, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego lub całej szkoły lub placówki, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć
i prowadzić kształcenie na odległość (zdalne). Będzie to zależało od sytuacji epidemicznej na danym terenie, w danej szkole czy placówce. Decyzję podejmie dyrektor po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i otrzymaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Opinie te, będzie można – z uwagi na konieczność podejmowania szybkiej decyzji – uzyskać pisemnie, ustnie, za pomocą maila, telefonu.
Wariant C – kształcenie zdalne
Dyrektor szkoły, placówki podejmuje decyzję o zawieszeniu zajęć stacjonarnych na określony czas i wprowadzeniu w całej szkole kształcenia na odległość (edukacji zdalnej). Konieczna będzie w tym przypadku zgoda organu prowadzącego i pozytywna opinia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Minister Edukacji Narodowej nadal zachowuje uprawnienie do ograniczenia zajęć w szkołach na terenie kraju.
W załącznikach znajdują się numery alarmowe oraz 10 podstawowych zasad zapobiegania rozprzestanianiu się wirusa COVID-19.
W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły mogli pochwalić się wysokimi wynikami w nauce. W nagrodę czworo uczniów otrzymało Stypendium Wójta Gminy Koło.
Stypendium otrzymali:
Natalia Andrzejewska VI a
Martyna Lewandowska VI a
Anna Stakić V b
Oskar Antkiewicz V a
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wykaz podręczników dla klas I-VII.
Wykaz podręczników do zajęć dodatkowych (kupują rodzice).
MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ
DARIUSZ PIONTKOWSKI
Warszawa, 24 czerwca 2020 r.
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Uczniowie i Rodzice,
wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020.
Aby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa,
w połowie marca zdecydowaliśmy o zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Przygotowaliśmy jednocześnie odpowiednie rozwiązania prawne, które umożliwiły organizację kształcenia na odległość.
Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Od dyrektorów szkół wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowegosposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.
Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób, na wszystkich szczeblach systemu edukacji, w zdecydowanej większości szkół nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem
i poświęceniem wykonywali swojeobowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania.
Dziękuję dyrektorom szkół za zorganizowanie pracy w zupełnie nowych warunkach
i wspieranie nauczycieli. Słowa uznania kieruję do wszystkich pedagogów, wyrażając wdzięczność za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych.
Dziękuję także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując
je do pracy i wspierając w nauce na odległość.
Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja,
w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami
i rówieśnikami. Jestem przekonany, że wszyscy będziemy czerpać z niej naukę oraz doświadczenie na przyszłość. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się.
Przygotowujemy się do nowego roku szkolnego. Chcemy, aby we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół w normalnym, stacjonarnym trybie. Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które rodzą się w szkolnych murach.
Życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Chciałbym,
aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.
Spokojnych i bezpiecznych wakacji!
Z serdecznymi pozdrowieniami
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
Zbliżamy się do zakończenia roku szkolnego. Był to rok szkolny bardzo trudny pełen wyzwań, nowych doświadczeń, zwiększonego wysiłku dla wszystkich. Wspólnie udało się podołać trudom jakie przed nami postawiło życie. Jesteście dla mnie wszyscy bohaterami, którzy potrafią wspólnie działać i osiągać sukcesy.
Dziękuję uczniom, którzy w większości radzili sobie wspaniale. Staraliście się wykonywać zadania poprawnie, choć sami musieliście dochodzić do wielu rozwiązań. Wykształciliście u siebie umiejętność pracy samodzielnej, poszukiwania informacji i samodyscypliny. Jestem z Was bardzo dumna.
Dziękuję rodzicom, którzy musieli oprócz swoich zajęć życia codziennego wcielić się w rolę: nauczyciela, informatyka. Spisaliście się Państwo wspaniale. Dziękuję w imieniu swoim i całej Rady Pedagogicznej za wysiłek, który włożyliście w pomoc nauczania swoich dzieci. Dziękujemy za słowa otuchy i podziękowania. Cieszę się, że wspólnie podołaliśmy temu zadaniu. Bez Państwa udziału by się to nie udało.
Zakończenie roku będzie przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w związku z COWID -19.
Rozdanie świadectw szkolnych będzie odbywać się w sali gimnastycznej i świetlicy szkolnej. Przebiegać będzie w następującej kolejności:
Godzina Klasa Sala
08.00 – 08.45 VIa sala gimnastyczna
08.15 – 09.00 II a świetlica
08.50 – 09.35 VI b sala gimnastyczna
09.05 – 09.50 II b świetlica
09.40 – 10.25 Va sala gimnastyczna
09.55 – 10. 40 Vb świetlica
10.30 – 11.15 IV sala gimnastyczna
10.45 – 11.30 IIIa świetlica
11.20 – 12.05 I sala gimnastyczna
11.35 – 12.20 IIIb świetlica
Rodzice, którzy obawiają się odebrać świadectwa w tym dniu będą mieli możliwość odbioru świadectw w późniejszym terminie w sekretariacie szkoły.
Uczniowie mają być wyposażeni w maseczki. Wchodzą do budynku wejściem głównym. Z sali gimnastycznej wychodzić będą wyjściem przy sali gimnastycznej, a ze świetlicy wyjściem na plac zabaw. W salach każdy zajmie wyznaczone miejsce ustawione w odpowiedniej odległości. Uczeń, który odbierze świadectwo opuszcza salę. Po każdej grupie uczniów krzesła i stolik zostaną zdezynfekowane.
Rodzice niestety nie będą mieć w ty dniu wstępu do budynku szkoły. Prosimy o nie gromadzenie się przed wejściem głównym do szkoły i zachowaniu zalecanych odległości i bezpieczeństwa. Prosimy o przestrzeganie wyznaczonych godzin odbioru świadectw.
Z wyrazami szacunku
Grażyna Migdalska
Od przyszłego roku szkolnego 2020/2021 uczniowie klas VI kontynuują naukę w klasach VII w naszej szkole.
Od piątku 19.06.2020 roku do dnia 26.06.2020 roku, w godzinach 08:00-13:00 będzie można oddawać podręczniki do biblioteki szkolnej. Przed zakończeniem roku szkolnego i otrzymaniem świadectwa trzeba oddać wszystkie książki i podręczniki do biblioteki szkolnej. Będzie również możliwość wypożyczenia książek na wakacje. Przypominam również, że w ostatnim tygodniu nauki szkolnej będzie można oddawać kluczyki do szafek.
W załączeniu znajdują się szczegółowe zasady zwrotu książek i podręczników do biblioteki szkolnej w czasie epidemii.
Drodzy uczniowie!!! Okazuje się, że bardzo dobrze się znamy. Jesteście niesamowicie spostrzegawczy i co najważniejsze lubicie zabawę:)
Oto wyniki, na które czekaliście:
I miejsce: Aleksandra Buczek, Natalia Bąkowska
II miejsce: Nina Lewandowska, Martyna Jankiewicz, Adrian i Emilia Junkiert
III miejsce - Zuzanna Wiśniewska,Jakub Frątczak
Nagrody niespodzianki wraz z dyplomami czekają na Was od przyszłego poniedziałku w sekretariacie naszej szkoły lub zostaną Wam przekazane wraz ze świadectwem szkolnym.
GRATULACJE!!!
I wszystko jasne:) Obejrzyjcie jeszcze raz film, a dowiecie się, jaki nauczyciel ukrywał się pod poszczególnym zdjęciem. Kto będzie dla Was największym zaskoczeniem?:)
Ze względu na to, że Wasze odpowiedzi spływały do ostatnich minut trwania zabawy, ogłoszenie jak poradzili sobie z nią uczniowie nastąpi o godzinie 20.00
Zapraszamy do udziału we wspólnej zabawie:) Zabawie, bo zadanie nie jest łatwe i tylko jako zabawę prosimy ją traktować:) Zachęcamy też do odsyłania Waszych propozycji rozpoznanych osób:) dla ułatwienia podajemy w przypadkowej kolejności imiona i nazwiska nauczycieli, którzy znajdują się na zdjęciach. Czekamy na Wasze odpowiedzi, a o godzinie 19.01 dowiecie się, kto ukrył się pod poszczególnymI zdjęciami i czy udało wam się rozpoznać nauczycieli.
Nauczyciele występujący na zdjęciach (przypadkowa kolejność): Dorota Ciuraj, Aleksandra Gauden, Małgorzata Czeboćko, Iwona Wojciechowska, Aleksandra Derucka, Lidia Białecka - Sękowska, Marcin Szczap, Marek Bagiński, Małgorzata Rostkowska, Rafał Wasilewski, Monika Boła, Małgorzata Szmajdzińska, Grażyna Migdalska, Olga Zawada, Sylwia Wysocka, Anna Sekelska, Elżbieta Lewandowska.
POWODZENIA!!!
Tak bawiliśmy się rok wcześniej. Życzymy, by i ten Dzień Dziecka dostarczył Wam niezapomnianych przeżyć!!!
Powered by aSc EduPage