1 lutego 2021 r. rozpoczynają się zapisy dzieci do klasy I na rok szkolny 2021/2022.
W zakładce rekrutacja znajdują się: regulamin rekrutacji i procedury rekrutacji.
W załącznikach materiały do pobrania.
Zapraszamy do naszej szkoły.
1 lutego 2021 r. rozpoczynają się zapisy dzieci do klasy I na rok szkolny 2021/2022.
W zakładce rekrutacja znajdują się: regulamin rekrutacji i procedury rekrutacji.
W załącznikach materiały do pobrania.
Zapraszamy do naszej szkoły.
Z okazji tak pięknego święta jakim jest Dzień Babci i Dzień Dziadka
życzymy Wam wszystkiego co najlepsze- dużo zdrowia, miłości, pomyślności
oraz samych pogodnych dni.
Korzystając z okazji pragniemy także podziękować za Waszą obecność i trud wkładany w wychowanie wnuków.
Społeczność Szkoły Podstawowej im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej
LAURKA DLA BABCI I DZIADKA
Od poniedziałku (18.01.2012r.) uczniowie klas I-III wracają do szkoły.
W załącznikach znajdują się harmonogramy dowozów i odwozów.
Pozdrawiamy.
Przeznaczeniem człowieka… jest żyć wspólnie z innymi ludźmi, razem z nimi pracować dla wspólnego dobra, razem cierpieć w niedoli, dzielić swoje radości i samemu cieszyć się szczęściem innych…”( Charls Dickens, „ Opowieść wigilijna”)
W tym trudnym okresie pandemii grono pedagogiczne w ciekawy sposób zaprezentowało lekturę, która ukazuje ponadczasowe wartości takie jak: pokora, rodzina, szczodrość, miłość, przyjaźń. Wszyscy aktorzy z dużym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przygotowali scenografię, dziewiętnastowieczne stroje oraz podkład muzyczny.
„Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia(…)
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać .”
ks. Jan Twardowski
Z okazji najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych świąt Bożego Narodzenia składamy życzenia pomyślności, zdrowia oraz spełnienia marzeń.
W tym dziwnym czasie, kiedy nie zawsze możemy być ze sobą, niech chwile spędzone z najbliższymi sprawią, że świat wyda nam się piękniejszy i radośniejszy na cały Nowy 2021 Rok.
Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Pracownicy
Szkoły Podstawowej im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej
Drodzy uczniowie!
Atmosfera świąteczna w szkole już się zadomowiła.
Tylko was tu brakuje. Z niecierpliwością czekamy na wasz powrót do szkoły.
Na zdjęciach możecie zobaczyć kolejne etapy ubierania choinki, pod którą pojawiły się drobne upominki.
W tym tygodniu w Szkole Podstawowej im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej rozpoczęły się prace związane z montażem pracowni do nauki języków obcych.
Środki na ten cel, w budżecie szkoły, zapewniła Gmina Koło.
Nowoczesna pracownia zwiększy efektywność nauczania i pozwoli na prowadzenie zajęć z języków obcych w odpowiedni sposób tzn. z dostępem do słowników, pomocy wizualnych, plików dźwiękowych.
Umożliwi prowadzenie ćwiczeń językowych w parach i grupach. Dzięki opcji pracy indywidualnej, wszyscy uczniowie będą mogli jednocześnie głośno powtarzać materiał, nie przeszkadzając innym i nie słysząc kolegów z boku, co daje możliwość maksymalnego wykorzystania czasu.
Na wyposażenie tej pracowni składają się m.in. 24 stanowiska z słuchawkami dla uczniów i dla nauczyciela, nowoczesny system audio, komputer oraz monitor interaktywny.
Mamy nadzieję, że tak wyposażona pracownia zachęci nasze dzieci do nauki.
„Nie obejdzie się bez misia” – tak pisała w swoim wierszu Maria Czerkawska. Dlatego trudno wyobrazić sobie, żeby pominięto misie w książkach. Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu bajkach i baśniach. Są tam najlepszymi przyjaciółmi dzieci, można z nimi porozmawiać, przeżywają ciekawe przygody i bywają najczęściej... pluszowe.
Dzisiaj, czyli 25 listopada, obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
A jak to z tym pluszowym misiem było?
Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Właściciel jednego ze sklepów w Nowym Jorku zobaczył ten rysunek i wpadł na pomysł, by rozpocząć produkcję pluszowych misiów. Tak narodził się amerykański „teddy bear” (teddy – skrót od imienia prezydenta Theodora Roosevelta), który dziś śpiewa najmłodszym na dobranoc, tuli ich do snu oraz towarzyszy dzieciom w codziennych troskach i radościach. Jednak pierwsze misie trochę różniły się od tych obecnych. Dawniej misie wyglądały dość poważnie i przypominały swym wyglądem raczej dorosłego niedźwiedzia. Obecnie misie swym wyglądem przypominają małe niedźwiadki.
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.
Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku ustanowiono World Hello Day, a na obchody wyznaczono 21 listopada. W Polsce w tym dniu świętujemy Światowy Dzień Życzliwości.
Hasło tegorocznej edycji "Dobre słowo – podaj dalej" zachęca do dzielenia się dobrym słowem, posługiwania się pozytywnym komunikatem i doceniania siły płynącej z ich stosowania. Dobre słowo, uznanie i pochwała wciąż zbyt rzadko używane są w codziennym życiu, a przecież już Salomon powiedział, że "miłe słowa są jak plaster miodu – słodyczą dla duszy i lekarstwem dla ciała".
Dzielcie się dobrym słowem!
ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO DOBREGO NA TEN TRUDNY CZAS
Samorząd Uczniowski
Dnia 06 listopada 2020 roku, wszyscy uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej otrzymali Wyprawki Czytelnicze w ramach projektu Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Celem tego projektu jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.
W skład Wyprawki Czytelniczej wchodzą:
- „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej,
- „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki,
- Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
Zapraszamy do korzystania z kontaktu z pedagogiem szkolnym online w następujących dniach i godzinach:
Poniedziałek - 10.00 - 11.55,
Wtorek - 13.30 - 16.30,
Środa - 11.00 - 12.50,
Czwartek - 07.00 - 09.00,
Piątek 12.30 - 13.30.
Pedagog szkolny pozostaje do Państwa dyspozycji pod następującymi numerami telefonów: 632615709, 605 132 528.
W pilnych potrzebach można kontaktować się również poza tymi godzinami. Gdyby pedagog nie był osiągalny na pewno nawiąże z Państwem kontakt!!!
Drodzy uczniowie, szanowni rodzice! Zachęcamy do kontaktu z nauczycielami w trakcie pełnionych przez nich dyżurów zgodnie z harmonogramem dyżurów zamieszczonym powyżej.
Dnia 28 października w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na Świetliczaka”.
Głównym jej celem było włączenie uczniów klasy pierwszej do społeczności świetlicowej.
Dzieci z klas II i IIIa przygotowały dla swoich młodszych koleżanek i kolegów krótkie przedstawienie.
Po części artystycznej, dzielni pierwszoklasiści zostali poddani „próbie Kopciuszka”, „próbie zdolności językowych” oraz „próbie wiedzy”.
Kolejnym punktem spotkania było złożenie uroczystej przysięgi oraz podpisów w postaci odcisku palca pod „Kodeksem Świetliczaka”. Uroczystość zakończyła się wręczeniem dyplomów i drobnych upominków.
Wszystkim nowym Świetliczakom życzymy dużo sukcesów w nauce oraz wspaniałej zabawy w świetlicy szkolnej.
Uczniowie naszej szkoły kolejny raz zaangażowali się w akcję BohaterON. Upamiętnili i docenili uczestników Powstania Warszawskiego poprzez stworzenie i wysłanie pięknych kartek, listów, prac plastycznych. Prace wykonane przez uczniów zawierały również ciepłe słowa i podziękowania skierowane do Powstańców. W ramach akcji odbyły się ciekawe lekcje dotyczące Powstania Warszawskiego.
Dziękujemy Rodzicom i Uczniom za udział w akcji :)
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii AKCJA "ZNICZ".
Śpieszmy się kochać ludzi... Oni tak szybko odchodzą...'' W dniu 29 października w Szkole Podstawowej im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej została przeprowadzona akcja ,,Znicz'' . Znicze, które przynieśli Uczniowie Naszej Szkoły zapłonęły na grobach opuszczonych, żołnierzy, pilotów, którzy polegli w czasie drugiej wojny światowej. Światełkiem uczciliśmy pamięć o zmarłych nauczycielach, pracownikach i uczniach naszej szkoły.
Samorząd Uczniowski przyłączył się do akcji „Zapal znicz pamięci” organizowanej przez piony edukacyjne IPN oraz Radio Poznań i lokalne rozgłośnie Polskiego Radia. 25 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem zapalili „znicze pamięci” pod pomnikiem w Rzuchowie – Chełmnie i w Lipich Górach, aby upamiętnić obywateli polskich zamordowanych przez Niemców w pierwszych miesiącach okupacji.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Przerwa na czytanie.
Dnia 21 października 2020 roku, cała społeczność szkolna wzięła udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie, pt.: Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Dla uczniów klas I-III zostały zorganizowane strefy głośnego czytania, w których nauczyciele lub uczennice z klas: VI a, VI b, VII a i VII b czytali wybrane fragmenty książek dzieciom z klas I-III. Starsi uczniowie z klas IV-VII mieli ze sobą w tym dniu dowolną książkę, którą czytali samodzielnie na każdej przerwie. Przygotowane zostały również kolorowe transparenty, pod którymi można było zrobić sobie zdjęcie z książką.
Cele akcji:
– promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,
– integracja środowiska lokalnego,
– pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe,
– zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje:
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.
Więcej szczegółów podamy za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
Bardzo prosimy o śledzenie wiadomości na Librusie.
Powered by aSc EduPage