• Lekcja otwarta klasa Ib

        •  Scenariusz lekcji otwartej z udziałem nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i rodziców uczniów

           

          Data prowadzenia lekcji: 13.05.2019 r.

          Osoba prowadząca: Lidia Białecka - Sękowska

          Czas trwania:  2 godziny lekcyjne

          Grupa: klasa I b

          Blok tematyczny: W maju jak w raju

          Temat dnia: Majowa łąka

          Cele:

          • doskonalenie umiejętności mnożenia w zakresie 30;

           

          • rozwijanie umiejętności rozwiązywania zadań tekstowych;

           

          • doskonalenie umiejętności współpracy w grupie;

           

          • rozwijanie wyobraźni dzieci.

           

          • potrafi odnaleźć w tekście fragmenty na podany temat

           

          • potrafi wyszukać informacje korzystając z monitora interaktywnego

           

          • potrafi wykonać ćwiczenia interaktywne korzystając z monitora

           

          • wymienia nazwy roślin i zwierząt zamieszkujących łąkę

           

          •  poznaje dzieła malarskie należące do europejskiego dziedzictwa kulturowego

           

          • przedstawia pracę tematyczną ,wykorzystując technikę „mokre w mokrym”

           

          Metody:

          • oparte na słowie;
          • aktywizujące
          • praktycznego działania

           

          Formy pracy:

          -    indywidualna;

          -    grupowa;

          • zbiorowa.

           

          Środki dydaktyczne: chusta animacyjna, monitor interaktywny, prezentacja multimedialna,  multibook , nagranie fragmentu filmu edukacyjnego z cyklu „Wędrówki Skrzata Borówki” cz. 3 – łąka, zaszyfrowane informacje – kodowanie, farby, bloki, pędzle, gąbka, klocki, liczmany, tabliczka mnożenia, przygotowane działania,  kartoniki z symbolami „=”, „+”, „-”, „>”, „<”, karty pracy ze słońcem   i  działaniami dla każdej grupy, etykiety z nazwami dni tygodnia, karteczki z ilustracjami wiosennych kwiatów, kartki z zapisanymi zadaniami z treścią.

          Przebieg lekcji:

          1. Zabawa integracyjna „kurtyna opada”
          2. Czytanie na rozpoczęcie zajęć i analiza usłyszanego tekstu
          3. Dodawanie i odejmowanie w zakresie 30
          4. Symbole narodowe Polski
          5. Położenie Polski, praca przy mapie
          6. Wprowadzenie do zajęć – tworzenie skojarzeń typu: Majowa łąka jest..(tęcz, kolorowe kwiaty, motyle, zielona itp.)
          7. Słuchanie wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej „Na łące”- uczniowie zapamiętują nazwy kwiatów i zwierząt związanych z łąką
          8. Wskazywanie kwiatów na ilustracji i odczytywanie ich nazw oraz wyszukiwania na stronach internetowych- wykorzystanie monitora interaktywnego
          9. Czytanie informacji o kwiatach i owadach majowej łąki
          10. Podpisywanie kwiatów ćw. 1 str. 42 
          11. Łączenie opisów roślin z ich zdjęciami ćw. 3. Str. 43
          12. Opisywanie motyli – szukanie odpowiedniego fragmentu w podręczniku str. 42
          13. Wskazywanie i opisywanie nazw ptaków
          14. Kolorowanie prostokątów i układanie hasła z sylab – odczytywanie godzin za zegarach
          15. Oglądanie filmu o majowej łące – monitor interaktywny
          16. Taniec do utworu „Walc Kwiatów” Piotra Czajkowskiego- monitor interaktywny
          17. Zapoznanie z europejskimi dziełami malarskimi – monitor interaktywny
          18. Wykonanie doświadczenie – mieszanie farb- powstawanie nowych kolorów
          19. Malowanie obrazu łąki przy użyciu gąbki
          20. Podsumowanie tematu: co z tego tematu jest dla ciebie najważniejsze
          21. Praca domowa: uzupełnienie ćwiczenia 2 str. 42

           

           

           

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej
      • 63 2615709
        605 132 528
      • Szkoła Podstawowa im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej
        Wrząca Wielka 124
        62-600 Koło
        woj. wielkopolskie

        Poland
      • https://www.facebook.com/sphalikwrzacawielka
  • Galeria zdjęć

      brak danych