24 września na Stadionie Miejskim w Kole odbędzie się 43 Bieg Warciański.
Karteczki startowe będą dostępne u pana Rafała Wasilewskiego oraz na stadionie w dniu zawodów.
Zapraszamy do udziału.
24 września na Stadionie Miejskim w Kole odbędzie się 43 Bieg Warciański.
Karteczki startowe będą dostępne u pana Rafała Wasilewskiego oraz na stadionie w dniu zawodów.
Zapraszamy do udziału.
Dnia 11 września 2023 roku w naszej szkole odbyła się 12. odsłona Narodowego Czytania. W tym roku Pani Dyrektor oraz uczniowie klasy VI b przedstawili fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotykamy w niej rodziny Bohatyrowiczów, Korczyńskich i inne postaci. Odkrywamy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. To jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.
20 września o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej we Wrzącej Wielkiej odbędą się zebrania z rodzicami.
Klasa I a – sala 2
Klasa I b – sala 1
Klasa II – sala 12
Klasa III – sala 9
Klasa IV – sala 103
Klasa V – sala 102
Klasa VI a – sala 01
Klasa VI b – sala 111
Klasa VII – sala 10
Klasa VIII – sala 101
O godzinie 16:30 odbędzie się spotkanie przewodniczących
Rad Klasowych z Panią Dyrektor.
Serdecznie zapraszamy.
Dzisiaj w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Pani Dyrektor oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego serdecznie przywitali wszystkich przybyłych na akademię a w szczególności pierwszoklasistów. Początek roku to także czas pożegnań. Uczniowie śpiewająco pożegnali wakacje, bo nadszedł czas powrotu do szkoły, ale zapowiedzieli, że kiedy im się znudzi zaczną liczyć czas do ferii, zimy, nart. Cała społeczność szkolna pożegnała Panią Wiesławę Pusstą, która odeszła na zasłużoną emeryturę. Uczczono również rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej, przypominając pokrótce jej okrutne dzieje .
Po uroczystości uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.
Dzięki pozyskanym środkom w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, oraz funduszom zapewnionym przez Gminę Koło, udało się wykonać gruntowny remont biblioteki i czytelni w naszej szkole.
Oprócz nowego wizerunku, biblioteka wzbogaciła się o ponad 300 nowych pozycji książkowych.
Zapraszamy do jak najszybszego i najczęstszego korzystania z jej zasobów.
Zrobiło się naprawdę pięknie… nic tylko czytać, czytać, czytać…
W załączniku znajdują się informacje na temat konkursu "Lokalne ekopraktyki".
30 czerwca 2023 roku Wójt Gminy Koło Pan Mariusz Rybczyński wręczył stypendia najzdolniejszym uczniom.
Stypendia naukowe z naszej szkoły otrzymali:
Helena Stefaniak V a
Maja Krzyżańska V a
Justyna Gradomska V b
Filip Olkowski V b
Ignacy Zwoliński V b
Natalia Sikorska VI
Szymon Porosa VI
Karina Bącela VIII b
Michalina Stasiak VIII a
Karolina Lipiec VIII a
Stypendium sportowe otrzymał:
Wiktor Lewandowski VI
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy za wysiłek i współpracę oraz życzymy wszystkim Uczniom i Rodzicom, aby te wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń.
Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody.
Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami.
DYREKCJA, NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY
Na zakończenie roku szkolnego uczniowie klas I-III oraz klasy VII zaprezentowali piosenki i wiersze o tematyce wakacyjnej, natomiast ósmoklasiści wraz z wychowawcami zatańczyli poloneza i przedstawili krótką część artystyczną. Koniec roku szkolnego to czas podziękowań dla uczniów za ich całoroczną pracę, dla nauczycieli i wychowawców za troskę, pomoc i poświęcenie, a dla rodziców za trud wychowawczy. To także dzień, w którym mury szkoły opuszczają uczniowie klas ósmych. Pożegnaliśmy także wieloletniego pracownika szkoły pana Andrzeja Olembskiego. Wszystkim absolwentom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a panu Andrzejowi realizacji nowych pasji.
Uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom życzymy miłego i aktywnego wypoczynku.
Do zobaczenia we wrześniu.
Uczniowie klas ósmych, w ostatnich dniach nauki wybrali się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Słupcy. W ramach wyjazdu edukacyjnego zwiedzili wystawę „Z najlepszej woli i zgodnie z prawdą”.
Dyrektor Muzeum, pani Beata Czerniak, na przykładzie lokalnej społeczności przedstawiła losy Żydów w warunkach niemieckiej okupacji. Nasza młodzież miała okazję przybliżyć sobie ten fragment II wojny światowej z uwzględnieniem postaw Polaków. Bohater wystawy, ocalony z Zagłady Dawid Lajzer i jego żona, uratowani zostali dzięki pomocy rodziny Jaskółków z Podhala.
Ważnym punktem wyjazdu, była projekcja filmu „Przyjaciółki” w reżyserii Wandy Różyckiej – Zborowskiej. Ukazane w nim losy dwóch nastolatek, Grażyny Harmacińskiej i Danki Rozentalówny dotykają spraw ponadczasowych i uniwersalnych.
Była to przejmująca lekcja historii.
Powiat kolski zorganizował dla uczniów Olimpiadę Ekologiczną, której celem było sprawdzenie wiedzy uczniów z przedmiotów przyrodniczych. W I etapie uczniowie klas 1- 8 wzięli udział w szkolnych eliminacjach, dzięki czemu wyłonionych zostało po dwóch przedstawicieli w kat. klas 1-4 (Jakub Książkiewicz i Filip Sikorski kl. 4) oraz kat. klas 5-8 (Maja Krzyżańska kl. 5a i Filip Olkowski kl. 5b) osiągając najlepsze wyniki w szkole. Ci wyłonieni uczniowie udali się 26 maja br. do Starosta w Kole, gdzie wzięli udział w pisemnej Olimpiadzie Ekologicznej, rywalizując z uczniami z innych gmin powiatu kolskiego.
2 czerwca br. Ci uczniowie wraz z grupą osób klas 5-8 pojechali do Szkółki leśnej w Kiejszach na ogłoszenie wyników olimpiady. Wytypowani uczniowie razem rozwiązywali zadania pt. "Leśne zagadki", spacerując po lesie rozpoznawali grzyby, śpiewy ptaków czy chronione gatunki roślin.
Uczniowie nie zajęli miejsca na podium za to przygotowania do olimpiady oraz wspólna integracja pozwoliły im zdobyć nowe doświadczenie. Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!
Dzisiaj w naszej szkole miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu - Szkolny Budżet Uczniowski – DziałaMy. Przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego przekazała na ręce Pani Justyny Szurgot i Pani Małgorzaty Lewandowskiej podziękowanie dla Rady Rodziców za wsparcie finansowe w kwocie 2715,94 zł, które w całości pokryło koszty realizacji projektu – KĄCIKA RELAKSU. Pani Dyrektor pogratulowała zwyciężczyniom konkursu: Martynie Górnik, Nikoli Grzywie, Amelii Janickiej, Laurze Kaczorowskiej, Aleksandrze Klassurze, Laurze Kubiak, Oliwi Olszewskiej, Amelii Perkowskiej, Zofii Puszczyk oraz w skrócie przedstawiła poszczególne etapy przedsięwzięcia:
Następnie dokonano symbolicznego otwarcia poprzez przecięcie wstęgi. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania przysiedli na chwilę w nowo otwartym kąciku, aby podzielić się wrażeniami jakie im towarzyszyły podczas realizacji całego projektu.
Dziękujemy również rodzicom i nauczycielom,
którzy zaangażowali się w realizację przedsięwzięcia.
W maju uczniowie klas IV – VIII przystąpili do konkursu sprawdzającego umiejętność czytania w języku angielskim. Każda klasa miała do przeczytania inną książeczkę.
Głównym założeniem konkursu było promowanie nauki języka angielskiego, zachęcenie uczniów, do czytania książek w języku obcym, rozwijanie i doskonalenie kompetencji językowych, rozbudzanie ciekawości poznawczej oraz kreatywności.
Zwycięzcy to:
I miejsce (ex aequo) – Filip Kwiatkowski (kl. IV), Karolina Lipiec (kl. VIII a), Łukasz Wiczołek (kl. VIII b)
II miejsce – Szymon Porosa (kl. VI)
III miejsce Michalina Stasiak (kl. VIII a)
Pozostali uczestnicy: Amelia Janicka, Oliwia Olszewska, Zofia Puszczyk, Amelia Perkowska, Filip Sikorski, Eryk Szafrański (klasa IV), Julia Sztuba (kl. V b) Aleksandra Buczek, Nina Lewandowska, Martyna Małecka (kl. VI), Anna Stakić (kl. VIII b).
WSZYSTKIM GRATULUJEMY!!!
W ramach integracji, uczniowie klasy 6 wyruszyli 7 czerwca rowerami do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Babiaku. Na miejscu, po krótkim odpoczynku, rozpoczęli rozgrywki sportowe z rówieśnikami ze szkoły w Babiaku. Konkurencje sportowe i doping uczniów obu szkół wzbudził wiele pozytywnych emocji i pozwolił na zawiązanie bliższych relacji między uczniami. Rozgrywki sprawdziły sprawność wszystkich zawodników, ale ulubioną konkurencją było przeciąganie liny. Po wspólnej zabawie udaliśmy się na posiłek do pizzerii 105, gdzie pizza i lemoniada dały nam siły na powrót do szkoły w tak słoneczny dzień. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali jak zawsze niezawodni strażacy z OSP we Wrzącej Wielkiej oraz rodzice uczniów. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu rajdu, Firmie Woodmizer za ufundowanie gadżetów, a uczestnikom gratulujemy świetnej kondycji.
Pałac w Walewicach to otoczony malowniczym parkiem kompleks i największa w Polsce stadnina koni. Dzięki zaproszeniu Pana Grzegorza Fiałkowskiego – prezesa KHBC w Kutnie, dzieci z naszej szkoły miały czas na relaks, animacje, wypoczynek i ognisko z kiełbaskami. To był wspaniały Dzień Dziecka.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy całej ekipie z Walewic za niezwykle ciepłe przyjęcie na czele z panią kierownik Joanną Rudnik. Naszym miłym gospodarzom tego urokliwego miejsca wręczyliśmy symboliczne maskotki z logo naszej szkoły.
Dziękujemy – dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej.
Dnia 31 maja 2023 r. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w wycieczce Puszczykowo-Poznań. Po zbiórce o godzinie 7.00 wyjechaliśmy w drogę. Na początek zwiedziliśmy Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Następnie udaliśmy się do Palmiarni Poznańskiej. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Historycznego zespołu miasta z Przewodnikiem. Po intensywnym zwiedzaniu zjedliśmy smaczny obiad i udaliśmy się w drogę powrotną. Szczęśliwie dotarliśmy do szkoły. Dzieci wróciły szczęśliwe, pełne wrażeń, bogate w nową wiedzę i z ciekawymi pamiątkami.
Bank Żywności w Koninie zakończył prowadzoną po raz 25 akcję „Przedświątecznej Zbiórki Żywności” w szkołach w 2023 roku. Celem akcji było zebranie artykułów spożywczych z przeznaczeniem na świąteczne stoły dla osób najuboższych. Na apel odpowiedziało 26 szkół, zarówno podstawowych jak i średnich. Najwięcej żywności dostarczyli uczniowie z powiatu kolskiego – średnio 0,5 kg na osobę. Zgodnie z założeniami akcji, dla szkoły która zebrała w przeliczeniu na jednego ucznia najwięcej żywności (Szkoła Podstawowa w Wólce Czepowej), Bank Żywności zorganizuje warsztaty kulinarne z niemarnowania żywności. Szkoły, które zajęły 2 i 3 miejsce otrzymają nagrody pocieszenia.
Nasza szkoła zajęła 2 miejsce!Brawo! Oczywiście bardzo dziękujemy za zaangażowanie naszym uczniom i ich rodzicom. Bank Żywności dziękuje dyrektorom szkół propagującym akcję i nauczycielom, którzy ją prowadzili, a przede wszystkim dzieciom-ofiarodawcom za zaangażowanie i ofiarność. Wspólnie mogliśmy sprawić, że część rodzin miała święta godne, a nie głodne!
Powered by aSc EduPage