Z polecenia Dyrektora WBiZK zamieszczamy na naszej stronie link do katalogu z plakatami dotyczącymi profilaktyki w związku z zagrożeniem koronawirusem.
OGŁOSZENIE
OGŁOSZENIE
Rodzicu,
ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. w przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny; jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS; przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny; rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz; śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Uczniu,
pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe); przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki; odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela; przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
DZIEŃ KOBIET
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ KOBIET.
Dnia 6 marca 2020 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Tematyka apelu związana była właśnie z tym świętem. Na uroczystość zaproszone zostały panie z Rady Rodziców. Wykonawcami inscenizacji „Dzień Kobiet na wesoło” byli uczniowie z klasy IIa oraz dziewczynki z kółka tanecznego, które pod kierunkiem pani Doroty Ciuraj wykonały taniec Myszki Miki. Apel uatrakcyjniły piosenki disco polo oraz występ naszych nauczycieli płci męskiej, który rozbawił nas do łez. Na koniec uroczystości wszystkie kobiety otrzymały upominki przygotowane przez panią Sylwię Wysocką oraz kolejne pomysłowe upominki od naszych kolegów, a także kwiatki od Rady Rodziców. Podsumowaniem były życzenia pani dyrektor, skierowane do wszystkich kobiet i małych kobietek naszej szkoły. Osobą odpowiedzialną za przygotowanie tej uroczystości była pani Elżbieta Lewandowska, natomiast o oprawę muzyczną zadbał pan Marek Bagiński, dekorację okolicznościową wykonała pani Dorota Ciuraj.
KOŃ I JA
W lutym uczniowie klas I-III brali udział w konkursie plastycznym „KOŃ I JA” ogłoszonym przez Ośrodek Rekreacji Konnej „Pod Dębem” w Czołowie. Celem konkursu było: kształtowanie wyobraźni plastycznej, rozwijanie kreatywności i możliwości twórczych dzieci, szerzenie świadomości aktywnego wypoczynku oraz tworzenie relacji dziecka ze zwierzęciem. Uczennica naszej szkoły Laura Kubiak zajęła I miejsce. Praca uzbierała aż 287 polubień. Laura otrzymała bon o wartości 50 zł na zajęcia jazdy konnej w Ośrodku Rekreacji Konnej „Pod Dębem” oraz godzinny przyjazd konia do szkoły na tzw. oprowadzanki.
Gratulujemy!
SPOTKANIE Z PISARKĄ
Jedną z form popularyzowania czytelnictwa i zachęcania dzieci do czytania jest organizowanie spotkań z autorami książek.
03.03. 2020 roku w naszej szkole gościła pisarka Dorota Mularczyk - autorka książek fantastyczno-przygodowych dla dzieci i młodzieży. Autorka poprowadziła cykl zajęć w formie zabawy Mix- maraton, czyli co kto chce, w które wpleciona została profilaktyka uzależnień. Spotkania były przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych szkoły podstawowej. Każda lekcja miała inny temat. Najpierw uczniowie klas I i III wysłuchali niezwykłej opowieści o zapomnianych zabawach a następnie same próbowały zaznajomić się bliżej z grami, które zajmowały ich rodziców i dziadków.
Następnie pani Dorota Mularczyk opowiedziała o pracy pisarza i swoich literackich inspiracjach. Pisarka podkreśliła rolę książek w życiu dzieci i młodzieży. Na zakończenie uczniowie zadawali autorce pytania dotyczące książek i jej twórczości.
Z uczniami z klas 4-6 Dorota Mularczyk rozmawiała o początkach twórczości, o tym, że pewnej nocy jej małe dziecko nie pozwalało zasnąć i dlatego sięgnęła po pióro… w ten oto sposób powstała powieść Przejście 1. Podczas prowadzonej na wesoło dyskusji, wykorzystując anegdoty ze swojego życia, pani Dorota Mularczyk chciała, żeby dzieci same odkryły, co jest dla nich bardziej wartościowe, komputer czy książka. Temat spotkania brzmiał: Klawiatura obok pióra. Podczas zajęć pisarka starała się pokazać „wyższość” książki nad komputerem. Wspomniała o konsekwencjach nadmiernego, niekontrolowanego korzystania z komputera, zwłaszcza jeśli chodzi o gry komputerowe. Było to połączenie spotkania autorskiego z poprowadzeniem dyskusji na wesoło w/g ustalonego schematu, dzięki któremu dzieci same odkrywają co jest dla nich bardziej wartościowe, komputer czy książka.
Uczniowie również uczestniczyli w pogadance pt. Głowa wolna od uzależnień, czyli jak nie dać się przeciągnąć na stronę świata telefonów komórkowych, tabletów i komputerów oraz jak bronić się przed różnymi używkami. Poruszona była również tematyka bezpieczeństwa
w Internecie oraz odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych.
Pani Dorota Mularczyk wskazała uczestnikom zajęć sposoby rozwijania swoich talentów. Zachęcała dzieci do udziału w konkursach, jakie cyklicznie organizuje na swoim blogu internetowym. Zapoznała uczniów z wybranymi fragmentami swoich powieści, które można było potem zakupić, uzyskując autograf z dedykacją. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć
Spotkanie miało na celu upowszechnienie czytelnictwa oraz rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Okazało się ciekawe i owocne. Pisarka w swoich wystąpieniach podkreślała rolę książki w życiu dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że przesłanie autorki, jeszcze długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Spotkanie autorskie zorganizowała pani Lidia Białecka – Sękowska i pani Monika Boła.
AKCJA CZYTAMY PRZEDSZKOLAKOM
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii AKCJA "CZYTAMY PRZEDSZKOLAKOM".
Dnia 26 lutego 2020 roku, dwie uczennice z klasy V a – Nikola Siekierska i Karolina Lipiec wraz z opiekunem – p. Moniką Boła, wybrały się do przedszkola we Wrzącej Wielkiej. Było to kolejne spotkanie w ramach akcji „czytamy przedszkolakom”. Tym razem dziewczynki przeczytały wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Następnie zadawały dzieciom pytania do wiersza, m. in. co znajdowało się w poszczególnych wagonach lokomotywy. Po krótkiej rozmowie na temat wiersza, jedna z uczennic założyła czapkę konduktora pociągu i dziewczynki zaprosiły przedszkolaki do wspólnej zabawy muzyczno-ruchowej do piosenki „Jedzie pociąg z daleka…”. Polegała ona na tym, że uczennice, przy melodii piosenki, zabierały po kolei dzieci – najpierw wsiadały osoby, których imię rozpoczynało się na literę a, następnie na literę b, c, d, itd. Ta zabawa bardzo spodobała się przedszkolakom. Następnie pociąg rozwiózł dzieci do stolików, na których znajdowały się lokomotywy do pokolorowania. Przedszkolaki miały za zadanie narysować to, co jeszcze ich zdaniem mogło znajdować się w wagonach. Na koniec dziewczynki podziękowały maluchom za aktywny udział w spotkaniu i pożegnały się z nimi.
PODAJ ŁAPĘ
Podsumowanie akcji „Podaj łapę”
Pod hasłem „Podaj łapę” nasza szkoła brała udział w zbiórce karmy i najpotrzebniejszych produktów na rzecz zwierząt ze schroniska „Przyjaciel” w Kotliskach. Uczniowie i ich rodzice, którzy są wyczuleni na krzywdę, cierpienie czworonogów okazali duże serce dla bezdomnych zwierząt i z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w akcję.
Dzięki temu udało się zgromadzić suchą karmę, karmę w puszkach, zabawki, przekąski oraz smycz. 24 lutego na spotkaniu klas I-III z Panią Kingą Pawłowicz przekazaliśmy zebrane dary.
W ramach spotkania dzieci dyskutowały na temat form opieki nad zwierzętami, właściwego stosunku do zwierząt.
Wszystkim osobom, które włączyły się w zbiórkę serdecznie dziękujemy.
PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE PT: „MITOLOGIA”
Dnia 25 lutego 2020 roku uczniowie klasy Va,Vb i IV z opiekunami p.M. Czeboćko i p. M. Boła pojechali do Miejskiego Domu Kultury w Kole, gdzie obejrzeli spektakl teatralny pt: „Mitologia”. Dzięki ciekawej fabule, barwnym i oryginalnym kostiumom oraz pomysłowej scenografii przenieśli się do starożytnej Grecji. Słuchając muzyki i śpiewu pieśni razem z mitologicznymi bohaterami przeżywali niesamowite przygody. Młodzi widzowie dowiedzieli się, w jaki sposób starożytni Grecy opisywali fenomeny natury, zróżnicowanie kultur, tradycje i historię. Mitologia grecka to podstawa kultury europejskiej. Jest artystyczną inspiracją w każdej dziedzinie twórczości człowieka.
Organizatorem wyjazdu była p. M. Czeboćko.
PODSTAWOWE ŚRODKI OCHRONNE PRZECIWKO NOWEMU KORONAWIRUSOWI
DZIEŃ OTWARTY
22 lutego 2020 r. w naszej szkole miał miejsce Dzień Otwarty dla 6-latków i ich rodziców. Poznawanie szkoły rozpoczęło się od zajęć matematyczno – kulinarnych na stołówce szkolnej gdzie przedszkolaki wspólnie z nauczycielami przygotowali ciasteczka. Była to doskonała lekcji praktycznego wykorzystania wiedzy matematycznej w codziennym życiu. Później zostali podzielenie na dwie grupy, aby mieli możliwość wziąć udział w przygotowanych dla nich zajęciach w bogato wyposażonej sali przyrodniczo – biologicznej, zajęciach muzycznych i zajęciach z programowania. Przedszkolaki zapoznali się z budową różnych organizmów, korzystali ze sprzętu służącego do obserwowania przyrody, samodzielnie wykonali doświadczenia przyrodniczo – chemiczne oraz posadzili cebulki kwiatowe. W sali muzycznej grali na instrumentach i śpiewali, co wywołało wśród 6- latków ogromną radość. Na zajęciach z programowania przyszli pierwszoklasiści kodowali na specjalnych matach, programowali myszkę-robota a podczas zabaw rozwijali logiczne myślenie. Każda grupa brała udział we wszystkich zajęciach. Zmęczeni, uśmiechnięci i zadowoleni 6- latkowie i ich rodzicie udali się do świetlicy szkolnej na słodki poczęstunek. Ciasteczka smakowały tym bardziej, że zostały przygotowane przez dzieci.
MISTRZOSTWA POWIATU KOLSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ
18 lutego na hali MOSiR Koło w ramach Igrzysk Dzieci odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kolskiego w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.
Nasze zawodniczki zajęły w tym turnieju 2 miejsce natomiast chłopcy miejsce 4.
CHOINKA SZKOLNA
25 stycznia w naszej szkole odbyła się choinka szkolna. Zabawa taneczna była przeplatana licznymi konkursami (przebranie karnawałowe, taniec na gazecie, taniec z balonem, wyginam śmiało ciało, hawajskie limbo). Zorganizowany został również konkurs klasowy "Eko Moda", którego celem było wykonanie stroju z materiałów wtórnych.
Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w konkursach karnawałowych, a najlepsi otrzymali dyplomy. Spośród uczniów bawiących się na choince szkolnej, wybrani zostali król i królowa balu.
Uczniowie otrzymali ciepły posiłek i paczki ze słodyczami.
Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za wspólną zabawę.
Organizatorem choinki była Sylwia Wysocka.
MISTRZOSTWA POWIATU KOLSKIEGO W WARCABACH KLASYCZNYCH
13 lutego 2020r. w Szkole Podstawowej we Wrzącej Wielkiej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kolskiego w warcabach klasycznych dziewcząt i chłopców. Zawody rozegrane zostały w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Warcabiści z rocznika 2007 i młodsi rywalizowali w świetlicy szkolnej gdzie sędzią głównym był Rafał Wasilewski z Wrzącej Wielkiej natomiast roczniki 2005 i 2006 na sali gimnastycznej a sędzią głównym był Mariusz Wilamowski z Grzegorzewa. Opiekę medyczną zabezpieczył Pan Jakub Koralewski.
Wyniki:
Igrzyska Dzieci:
Dziewczęta:
I miejsce Natalia Andrzejewska Wrząca Wielka
II miejsce Wiktoria Kawczyńska Wrząca Wielka
III miejsce Weronika Sosnowska Budki Nowe
Chłopcy:
I miejsce Wiktor Krzyżański Wrząca Wielka
II miejsce Mateusz Smolarek Osiek Wielki
III miejsce Kacper Górnik Wrząca Wielka
Igrzyska Młodzieży Szkolnej:
Dziewczęta:
I miejsce Wiktoria Krzyżańska Sokołowo
II miejsce Anastazja Rybak Grzegorzew
III miejsce Amelia Florjańczyk Sokołowo
Chłopcy:
I miejsce Igor Trębacki Sokołowo
II miejsce Michał Smolarek Osiek Wielki
III miejsce Mateusz Górecki Grzegorzew
Najlepsi warcabiści wywalczyli awans do marcowego finału wojewódzkiego.
Gratulujemy.
Trenerem zawodników z Wrzącej Wielkiej jest Pani Małgorzata Szmajdzińska.
REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2020/2021
11 lutego 2020 roku rozpoczyna się postępowanie rekrutacyjne do Szkoły Podstawowej im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem i regulaminem rekrutacji.
Zapraszamy do naszej szkoły.
Dzień Drzwi Otwartych
Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie
Szkoły Podstawowej im. Tony Halika
we Wrzącej Wielkiej
Serdecznie zapraszają
swoich młodszych kolegów z rodzicami
na dzień otwarty szkoły, który odbędzie się
22. 02. 2020r. od godziny 1000
W programie :
- Zabawy matematyczne z ciastem
- Doświadczenia chemiczne
- Programowanie dla każdego
- Świat muzyki i instrumentów
- „Młody ogrodnik”
- Warsztaty plastyczne
- Słodki poczęstunek
OGÓLNOPOLSKI TEST ORTOGRAFICZNY
W naszej szkole odbył się Ogólnopolski Test Ortograficzny. Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Szkolnej. Celem konkursu było praktyczne wykorzystanie zasad ortograficznych przez uczniów w formie zabawy edukacyjnej. Uczestnicy konkursu pisali test, który polegał na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 26 pytań dotyczących znajomości zasad ortograficznych i umiejętności stosowania ich w praktyce. W konkursie wzięło udział 7 uczniów z klasy IIIa i IIIb oraz 11 uczniów z klas V – VI. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.
Wyniki konkursu:
Klasy IIIa i IIIb
Nikola Paćko 17 miejsce Dyplom uznania
Laura Szczesiak 24 miejsce Dyplom uznania
Szymon Porosa 25 miejsce Dyplom uznania
Magdalena Wiśniewska 27 miejsce Dyplom uznania
Natalia Sikorska 33 miejsce Dyplom uznania
Natalia Bąkowska 34 miejsce Dyplom uznania
Julia Sikorska 38 miejsce Dyplom uznania
Klasy V - VI
Karina Bącela 14 miejsce Wyróżnienie - Dyplom Eksperta Ortografii
Michalina Stasiak 18 miejsce Dyplom uznania
Anna Stakić 21 miejsce Dyplom uznania
Jakub Kuciński 23 miejsce Dyplom uznania
Karolina Lipiec 24 miejsce Dyplom uznania
Oliwia Rzepka 24 miejsce Dyplom uznania
Antoni Zwoliński 25 miejsce Dyplom uznania
Sandra Ziółkowska 25 miejsce Dyplom uznania
Wiktoria Książkiewicz 26 miejsce Dyplom uznania
Zuzanna Wiśniewska 32 miejsce Dyplom uznania
Kinga Krzyżańska 41 miejsce Dyplom uznania
Koordynator konkursu: M. Czeboćko
HARMONOGRAM ZAJĘĆ PODCZAS FERII ZIMOWYCH
HARMONOGRAM ZAJĘĆ
PODCZAS FERII ZIMOWYCH 2020
Godz. od 9.00 – 13.00
27.01.2020 (poniedziałek ) zajęcia muzyczne p. Marek Bagiński
28.01.2020 ( wtorek) zajęcia unihokeja i piłki ręczna p. Rafał Wasilewski
29.01.2020 ( środa) feryjny turniej warcabowy p. Małgorzata Szmajdzińska
30.01.2020 (czwartek) warsztaty taneczne p. Dorota Ciuraj
31.01.2020 (piątek ) turniej badmintona dziewcząt p. Iwona Wojciechowska
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY MATEMATYCZNY ORAZ ZINTEGROWANE SPRANOWŚCI LEON
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY MATEMATYCZNY ORAZ ZINTEGROWANE SPRAWNOŚCI LEON
Dnia 28 listopada 2019 r. uczniowie klas IIa oraz IIIb uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Matematycznym oraz Zintegrowane Sprawności LEON. W konkursie udział wzięło 10 uczniów. Celem konkursu była chęć sprawdzenia swoich umiejętności oraz zdrowa uczniowska rywalizacja. Do konkursu dzieci zostały przygotowane przez swoje wychowawczynie p. Elżbietę Lewandowską oraz p. Dorotę Ciuraj. Dnia 20 lutego 2020 r. otrzymaliśmy wyniki. W Ogólnopolskim Konkursie Zintegrowane Sprawności uczennice Maja Krzyżańska oraz Helena Stefaniak zostały Laureatkami i zajęły 4 miejsca, natomiast Natalia Woszczyńska otrzymała dyplom uczestnika. W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Helena Stefaniak, Maja Krzyżańska, Weronika Klimek, Marcel Kubiak, Natalia Woszczyńska, Martyna Małecka, Natalia Bąkowska zajęli miejsca od 11 do 21 i otrzymali dyplomy uczestnika.
Koordynator konkursu: Elżbieta Lewandowska
Dorota Ciuraj
AKCJA CZYTAMY PRZEDSZKOLAKOM
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii AKCJA CZYTAMY PRZEDSZKOLAKOM.
Dnia 15 stycznia 2020 roku, uczennice klasy VI a – Weronika Grzybowska i Amelia Andrzejewska wraz z opiekunem – p. Moniką Boła, wybrały się do przedszkola we Wrzącej Wielkiej. To było drugie spotkanie w ramach akcji „czytamy przedszkolakom”. Na początku dziewczynki powiedziały krótki wierszyk, zachęcając dzieci do uważnego słuchania czytanego tekstu. Następnie przeczytały dzieciom opowiadanie „Elmer” z książki „Elmer. Słoń w kratkę” Davida McKee. Uczennice pokazywały przedszkolakom kolorowe ilustracje znajdujące się w książce, a po przeczytaniu opowiadania zadawały dzieciom pytania do czytanego tekstu. Na koniec spotkania uczennice rozdały przedszkolakom kolorowanki, a dodatkowo każde dziecko otrzymało naklejkę. Maluchy z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania i znały odpowiedzi na wszystkie pytania do tekstu.
ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ZAJĘCIA OTWARTE.
Dnia 9 stycznia 2020 r. w klasie IIa odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Zajęcia te rozpoczęły się przypomnieniem zagadnień z poprzedniego tematu. Następnie nauczyciel przeczytał uczniom fragment „Przygody Gangu Słodziaków”. Utrwalony został również rachunek pamięciowy. Wprowadzeniem do zajęć była zabawa „Pozdrowienie czyścioszków”. Na zajęciach wykorzystany został monitor multimedialny, który posłużył do przybliżenia zagadnień związanych z codzienną higieną, zdrowym odżywianiem oraz wpływu tych czynników na nasze zdrowie. Monitor posłużył również do uatrakcyjnienia zajęć podczas śpiewania w formie karaoke piosenki „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda”. . Na zajęciach edukacji matematycznej wykorzystane zostały pomoce z Kuferków Ucznia. Dla rozluźnienia dzieci rozwiązywały rebus oraz ćwiczyły z piłkami. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, natomiast rodzice z radością patrzyli na aktywność i kreatywność swoich pociech. Podsumowaniem zajęć było zdanie: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Aby kontynuować edukację zdrowotną i uzyskać profesjonalną odpowiedź na pytania: Jak zachować odporność? oraz: Jak dbać o higienę i się nie zarazić? wybieramy się jeszcze w styczniu na wyjście do Apteki we Wrzącej Wielkiej.
Zajęcia przeprowadziła: Elżbieta Lewandowska
Archiwum Aktualności