• Gry i zabawy umysłowe

• Tytuł zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzina aktywności:

Gry i zabawy umysłowe

Opis zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzin aktywności:

Celem zajęć jest rozwijanie logicznego myślenia, umiejętności koncentracji i skupienia uwagi, stwarzanie warunków do rozwijania samodzielności, kreatywności i zainteresowań oraz przygotowanie uczniów do rozgrywek warcabowych na różnych szczeblach. Uczniowie na zajęciach grają w warcaby, rozwiązują zagadki, rebusy, krzyżówki, sudoku itp. Zajęcia prowadzone są systematycznie od dwóch lat. Organizowane są rozgrywki w warcabach klasycznych na szczeblu szkolnym i gminnym oraz Rodzinne Turnieje w Warcabach Klasycznych.

Opis dokonań uczniów:

Osiągnięcia:

W roku szkolnym 2012/2013

Chłopcy:

I, II i V miejsce w Mistrzostwach Gminy Koło w Warcabach Klasycznych.

Dziewczęta:

I, III i IV miejsce w Mistrzostwach Gminy Koło w Warcabach Klasycznych.

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kolskiego w Warcabach Klasycznych.

VII miejsce w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Warcabach Klasycznych.

W roku szkolnym 2013/2014

Chłopcy:

I, II, III, IV, V miejsce w Mistrzostwach Gminy Koło w Warcabach Klasycznych.

III, IV, V miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kolskiego w Warcabach Klasycznych. Dziewczęta:

I, II i V miejsce w Mistrzostwach Gminy Koło w Warcabach Klasycznych.

I, II i V miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kolskiego w Warcabach Klasycznych. Dziewczęta uzyskały awans do Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Warcabach Klasycznych(zawody odbędą się 8 marca 2014 r.).

Zajęcia służą odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień:

innych

Zajęcia służą odkrywaniu i rozwijaniu innych uzdolnień:

logicznego myślenia

Partnerzy: