• Obszar nr 4

• Kurs doskonalący „Czy i dlaczego warto ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego”

Nauczyciel wychowania fizycznego pan Rafał Wasilewski ze Szkoły Podstawowej we Wrzącej Wielkiej ukończył kurs doskonalący „Czy i dlaczego warto ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego” zorganizowany przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.

Zrealizowane treści:

• Czynniki wpływające na motywację dziecka do podejmowania wysiłku fizycznego
          • Potrzeby rozwojowe ucznia a realizacja zadań szkolnych
          • Sposoby motywowania (rola samooceny, poczucie własnej wartości, poczucie przynależności do grup, cele osobiste a cele edukacyjne, możliwości a wymagania, rola nauczyciela, ocenianie kształtujące w procesie edukacyjnym)