• KONKURS RECYTATORSKI "CZERWIEŃCIE, ZIELEŃCIE SIĘ SŁOWA..."

          • W piątek 12 kwietnia 2024 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Dąbiu odbyły się eliminacje rejonowe 29. Konkursu Recytatorskiego „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa…”. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, do eliminacji rejonowych przystąpiło aż 54 uczestników reprezentujących różne szkoły i gminy. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Antonina Stefaniak kl. III, Julia Sztuba kl. VI b oraz Szymon Porosa kl. VII. Gratulujemy uczniom naszej szkoły pięknych, pełnych wzruszeń recytacji.

          • #sadziMY

          • Społeczność naszej szkoły przyłączyła się do akcji #sadziMY - wielkiego narodowego sadzenia drzew. 12 kwietnia odebraliśmy ze Szkółki Leśnej w Kiejszach sadzonki rodzimych gatunków drzew i posadziliśmy je na terenie szkoły i tym samym wzbogaciliśmy nasz drzewostan.

            W tym roku akcja #sadziMY ma szczególny charakter ze względu na obchody 100-lecia Lasów Państwowych.

          • ŚWIATOWY MIESIĄC AUTYZMU

          • Dzięki zaproszeniu Prywatne Tęczowe Przedszkole uczestniczyliśmy w cudownych wydarzeniach, których celem było podkreślenie potrzeby poprawy jakości życia osób w spektrum autyzmu, tak by mogły cieszyć się pełnią życia i by czuły się ważną częścią społeczeństwa. Kochani...JESTEŚMY WASZYMI PRZYJACIÓŁMI

          • KONKURS LEON wiosna 2024 r.

          •  

            W dniach 25-27 marca 2024 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym oraz Zintegrowane Sprawności LEON. W konkursie udział wzięło 20 uczniów. Celem konkursu była chęć sprawdzenia swoich umiejętności oraz zdrowa uczniowska rywalizacja. Do konkursu dzieci zostały przygotowane przez swoje wychowawczynie oraz utrwalały swoją wiedzę we własnym zakresie.Czekamy na owoc naszej wspólnej pracy i mamy nadzieję na dobre wyniki.

          • FINAŁ WOJEWÓDZKI W WARCABACH

          • 26 marca w Lipnie odbył się Finał Wojewódzki w warcabach klasycznych dziewcząt i chłopców. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim i trwał 9 rund z tempem gry 10 minut. W każdej z kategorii wystąpiło około 50 zawodników.

            W turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się warcabiści z naszej szkoły.

            Wiktor Lewandowski w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajął 2 miejsce.

            Ponadto naszą szkołę  reprezentowali: Helena Stefaniak, Maja Krzyżańska, Patryk Florjańczyk, Dawid Szurgot, Krystian Zwierzchowski i Eryk Szafrański.

            Uczestnikom Finału Wojewódzkiego gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             

          • APEL WIELKANOCNY

          • Wielkanoc obchodzimy na pamiątkę zmartwychwstania Chrystusa. Tych świąt oczekujemy z radością. Wraz z budzącą się wiosną rodzi się w nas wszystkich nadzieja. „Przez Krzyż do chwały” – w myśl tych słów, w środę 27 marca 2024 roku, odbył się w naszej szkole apel przygotowany z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie z klas: V, VI a i VI b nawiązali do tajemnicy krzyża, męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa oraz przybliżyli całej społeczności szkolnej piękne polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi najważniejszymi w roku świętami.

            Celem naszego spotkania było przygotowanie do owocnego przeżycia Świąt Wielkanocnych poprzez kształtowanie postawy radości i nadziei chrześcijańskiej płynącej z faktu zmartwychwstania Chrystusa, a także zapoznanie uczestników apelu z tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi.

          • GMINNY KONKURS NA "NAJPIĘKNIEJSZY STÓŁ WIELKANOCNY"

          • 25 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Powierciu odbył się Gminny Konkurs na "Najpiękniejszy Stół Wielkanocny" do udziału, którego zostaliśmy zaproszeni. Naszą szkołę reprezentowały cztery dwuosobowe drużyny w kategoriach klas IV-VI i VII-VIII. Helena Stefaniak, Lena Tęgos- otrzymały szczególne wyróżnienie od wójta gminy Koło Pana Mariusza Rybczyńskiego, a Maja Krzyżańska, Martyna Wróblewska otrzymały wyróżnienie. Pozostałe uczestniczki Nikola Paćko, Lena Wojciechowska, Aleksandra Buczek i Amelia Maroszczyk otrzymały podziękowania i drobne upominki za udział. Ogromne gratulacje dla naszych uczestniczek. Poniższe zdjęcia ukazują jak świetnie się spisały. Dziękujemy Szkole Podstawowej w Powierciu za zaproszenie!!!

          • St. Patrick’s Day

          • 18 marca 2024 roku odbyły się konkursy związane z Dniem św. Patryka (irlandzkie święto narodowe). Młodsi uczniowie recytowali wierszyk  „It’s a little shamrock” (koniczyna - jeden z symboli Irlandii). Starsi uczniowie sprawdzili swoją wiedzę o Irlandii i Dniu św. Patryka.

            Cele konkursów:
            -zainteresowanie uczniów Irlandią i jej tradycjami;
            -propagowanie wiedzy o krajach anglojęzycznych i ich kulturze;
            -rozwinięcie umiejętności językowych;
            -motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy.

             

            WYNIKI

            Klasy I – III - St. Patrick’s Poem

            I miejsce – Karolina Sobczyńska (kl. I a)

            II miejsce – Filip Dec (kl. III)

            III miejsce – Filip Szustakowski (kl. II)

            Udział: Zuzanna Lewandowska (kl. I a), Mikołaj Kalinowski (kl. I b),  Aleksandra Frątczak (kl. II), Katarzyna Osowska (kl. II), Nikola Wawrzyniak (kl. II), Wiktoria Gwiaździńska (kl. III)

            Klasy IV- VIII - St. Patrick’s Day Quiz

            I miejsce – Daniel Grabowski (kl. IV) i Filip Sikorski (kl. V)

            II miejsce – Iga Zagozda (kl. IV)

            III miejsce – Zuzanna Witkowska (kl. IV)

            Udział: Lena Tęgos (kl. VI a), Aleksandra Buczek (kl. VII), Vanessa Janc (kl. VIII).

          • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY C.D.

          • Po spaleniu Marzanny zaprezentowane zostały krótkie relacje z wywiadów wcześniej przeprowadzonych z nauczycielami wylosowanymi przez uczniów klas IV- VIII.

            Po relacjach z wywiadów nastąpił pokaz talentów uczniów wyłonionych w konkursie ,,Mam talent”. Eliminacje do konkursu odbyły się w poniedziałek (18. 03. 2024r.). Zainteresowanie ze strony uczniów przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. W eliminacjach wzięło udział 23 uczniów z klas I-VI. Zaskoczyli nas różnorodnością swoich talentów, m.in. taniec, śpiew, recytacja, pokaz sztuk walki, gra na instrumencie, rap, zdolności manualne.

            Jury miało ogromny dylemat w wyborze reprezentantów powyższego konkursu.

            Po prezentacji talentów po 3 uczniów z klas IV- VIII wzięło udział w konkursie,, niespodzianka”.

            Zabawa przebiegła super, a śmiechu było co nie miara.

            Po zakończeniu obchodów uczniowie udali się na wcześniej zaplanowany pokaz historyczny.

          • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

          • 22 marca 2024 r. świętowaliśmy w Naszej szkole obchody pierwszego dnia wiosny. Wszyscy ubrani byliśmy w kropki, w paski, wszystkie kolory świata.

            Na wstępie wszyscy uczniowie wraz ze swymi wychowawcami przygotowywali w klasach zdrowe śniadanie. Były to zdrowe kanapki ,sałatki, surówki, szaszłyki owocowe i warzywne.

            Po spożytym wspólnym śniadaniu wszyscy udali się na boisko szkolne, by spalić wcześniej przygotowane przez uczniów Marzanny.

          • KIBICOWALIŚMY WIŚLE ORLEN PŁOCK

          • 21 marca w Płockiej Orlen Arenie odbył się mecz Superligi Piłki Ręcznej pomiędzy Wisłą Orlen Płock a Industrią Kielce. Na trybunach zameldowali się uczniowie z naszej szkoły, którzy kulturalnym i żywiołowym dopingiem wspierali drużynę gospodarzy. Mecz zakończył się jednak zwycięstwem szczypiornistów z Kielc 34:29. 

            Wszyscy dobrze się bawili, a w drodze powrotnej wymieniali się opiniami na temat gry dwóch najlepszych w Polsce drużyn piłki ręcznej.

          • KANGUR MATEMATYCZNY

          • 21 marca odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny".

            Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich. Ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez międzynarodową komisję. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Wspólna dla wszystkich krajów data oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

            W naszej szkole do konkursu przystąpiło 37 uczniów. Uczniowie startowali w czterech kategoriach: Żaczek (kl. II) – 3 uczniów, Maluch (kl. III i IV) – 12 uczniów, Beniamin (kl.V i VI) – 16 uczniów, Kadet (kl. VII) – 6 uczniów. Zadania, z którymi zmierzyli się uczniowie, wymagały logicznego myślenia, sprytu i wiedzy z zakresu matematyki. Po zakończonym konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali upominek - tangram chiński. Wyniki konkursu poznamy za kilka tygodni.  Życzymy wszystkim, aby znaleźli się na liście laureatów!

          • „MATEMATYKA KOŁEM SIĘ TOCZY, A LICZBA PI NAS NIE ZASKOCZY”

          • Pi – zwana też ludolfiną - jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Oznacza stosunek długości obwodu koła do jego średnicy. Pi, to jedyna liczba, która ma swoje święto.

            Międzynarodowe Święto Liczby Pi obchodzone jest 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi (3,14 - 14 marca).  W związku z tym dniem w naszej szkole zorganizowane były konkursy z liczbą Pi jako motywem przewodnim.

            Wyniki konkursu plastycznego, w którym główną rolę grała liczba Pi

            I miejsce: Maja Krzyżańska i Nikola Stawicka.

            II miejsce: Helena Stefaniak i Lena Tęgos

            III miejsce: Martyna Małecka i Julia Grzelak

            Wyniki konkursu  „Mistrz Pamięci”.

            Celem konkursu „Mistrz Pamięci” było zapamiętanie jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i imponującą pamięcią.

            Mistrzynią została Maja Krzyżańska, która zapamiętała aż 140 cyfr!

            II miejsce: Justyna Gradomska - 87 cyfr!

            III miejsce: Helena Stefaniak - 54 cyfry!

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • AKCJA "CZYTAMY PRZEDSZKOLAKOM"

          • We wtorek, 19 marca 2024 roku, uczniowie z klasy V pod opieką pani bibliotekarki, odwiedzili grupę czterolatków w przedszkolu. Uczniowie wspólnie z przedszkolakami przywitali wiosnę – przeczytali dzieciom opowiadania i wierszyki o wiośnie. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały tekstu o przygodach dwóch żabek, a także wspólnie z chomikiem poszukiwały pierwszych oznak wiosny. Do czytanych tekstów przygotowane zostały kolorowe ilustracje, co sprawiło, że czterolatki z ciekawością słuchały opowiadań. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i chętnie odpowiadały na pytania do czytanek. Po przeczytaniu tekstów, przedszkolaki wzięły udział w zabawach ruchowych: „Bociany na łące” oraz „Głodne żabki”. Na zakończenie zajęć, każde dziecko wybrało sobie wiosenną kolorowankę.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej
      • 63 2615709 605 132 528
      • Szkoła Podstawowa im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej Wrząca Wielka 124 62-600 Koło woj. wielkopolskie Poland
      • https://www.facebook.com/sphalikwrzacawielka
  • Galeria zdjęć

      brak danych